Původní částka na všechny přivaděče a napojení na dálnici činí 2,7 miliardy korun, kvůli růstu nákladů a zpřesňování projektů se od té doby zvýšila na 5,5 miliardy korun. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.
 
Kraj se proto snaží dosáhnout zvýšení celkové částky od státu a také toho, aby mohl peníze využívat jinak, než jak byly v memorandu přiděleny na jednotlivé přivaděče. „Zatímco memorandum počítá s částkou 2,7 miliardy korun, tak v případě obchvatu Vysokého Mýta a Chocně nyní předpokládáme náklady dosahující 2,5 miliardy korun. V součtu všech staveb bychom nyní potřebovali dvojnásob oproti memorandu, tedy částku dosahující 5,5 miliardy korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Psali jsme:

27. září byla zahájena stavba obchvatu Rokytna a Býště, který propojí dálnici D35 se silnící I/35. Stavbu za 250 milionů korun bude pro Pardubický kraj realizovat společnost Strabag.
Víc peněz na přivaděče k dálnici D35 kraj nedostane. Stavět se ale bude dál

Hejtmanství je ale zároveň kritizováno za to, že s přípravou přivaděčů zaspalo. Stavba dálnice skutečně mnohde postupuje rychleji než modernizace okolních silnic, jež jsou ve správě kraje. 

Více informací v tiskové zprávě ZDE

Limity jednotlivých staveb zahrnutých do memoranda vycházejí z odhadovaných cen roku 2017, což už neodpovídá současné realitě. „Proto chceme po státu rozvolnit jednotlivé stavby, abychom mohli prostředky přelévat na stavby, které jsou nyní v realizaci,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš (ODS). Výstavba přivaděčů na D35 se zpožďuje, zatím byla dokončena rekonstrukce spojnice Litomyšle a České Třebové.

Mapa dálničních přivaděčů k D35. Je ale již dva roky stará a termíny už doznaly řady změn. Pardubický kraj je kritizován, že s jejhich přípravou zaspal a že mnohde bude dálnice hotová dřív než přivaděčeMapa dálničních přivaděčů k D35. Je ale již dva roky stará a termíny už doznaly řady změn. Pardubický kraj je kritizován, že s jejhich přípravou zaspal a že mnohde bude dálnice hotová dřív než přivaděčeZdroj: Pardubický kraj

Pracuje se na opravě silnice z Litomyšle do Ústí nad Orlicí, letos byla zahájena modernizaci prvního úseku silnice II/312 v úseku České Libchavy – Rozsocha, v červnu začnou práce na úseku Choceň – Mostek.

Silnice Choceň - České Libchavy
Dálniční přivaděč z Libchav do Chocně? Zapomeňte. Okresku kraj jen opraví

Vloni se začaly budovat obchvaty Dašic a Rokytna a Býště na Pardubicku.

Trasa přeložky Rokytno - Býšť
Začala stavba dalšího přivaděče k D35. Rokytno trápí hluk a neukáznění řidiči

V Pardubickém kraji je v provozu více než 30 kilometrů dálnice D35. Naposledy se loni 22. prosince otevřel úsek z Časů do Ostrova na Chrudimsku, který měří 14,7 kilometru. Připravují se další z Ostrova kolem Vysokého Mýta, Litomyšle a Moravské Třebové až do Mohelnice na Olomoucku. Části Opatovec – Staré Město a Staré Město – Mohelnice by se měly stavět formou PPP projektů, tedy se zapojením soukromého investora.

Dálnice D35 z východních Čech do Mohelnice získala dalších pár důležitých razítek
Kromě Litomyšle je vyhráno! Dálnice D35 už má téměř všechna územní povolení

Ředitelství silnic a dálnic v pátek slavnostně zahájí stavbu úseku Janov – Opatovec za zhruba 2,54 miliardy korun.