Do sportovišť i dětských hřišť letos poputují peníze z městského rozpočtu.

Pro volný čas

V oblasti rozvoje sportovišť počítají radní s podporou atletiky. Konkrétně půjde o příspěvek 2,5 milionu korun, je určen na rekonstrukci atletického oválu na stadionu Paraple. Nově vznikne umělý povrch, přibude počet míst pro více atletických disciplín. „Tato investice je však podmíněna schválením předjednané dotace od ministerstva školství a tělovýchovy,“ upozorňuje místostarosta města Ladislav Valtr. Na ministerstvu by Choceňští chtěli získat zhruba sedm milionů korun.

Půlmilionová suma je připravena na opravy dětských hřišť a koutků. Letos by se mělo začít s celkovou revitalizací a obnovou houpaček v hlavním parku. Na další rok jsou naplánovány úpravy dětského hřiště Na Kopečkách, možná i dalších prostor.

Na příští rok

Nezanedbatelné částky jsou vyčleněny na projektové dokumentace, Choceňští chtějí být připraveni na nové investice i v dalším období. Jde například o zadanou prováděcí dokumentaci na opravu jednoho z hlavních mostů – u obchodní akademie. Radní předpokládají, že náklady se vyšplhají asi k dvanácti milionům korun. „Samotná oprava je prozatím plánována už na příští rok,“ upřesňuje místostarosta. V rámci protipovodňových opatření by mohla v dalším roce následovat Jiráskova lávka, pravděpodobně i další mostky.

Ve stadiu příprav je například dokumentace k zamýšlenému kamerovému systému, expertní posuzování stavu objektu Mateřské školy Na Herzánce nebo studie ke zlepšení sběru a třídění komunálních odpadů v Chocni, mimo jiné řešení sběrného dvora či nakládání s bioodpady.

(ps)