Na návštěvníky čekají různé atrakce a vystoupení. O něco však budou ochuzeni. Milovníci filmového plátna si budou muset na slibované multikino ještě nějaký čas počkat.

Palác Pardubice, jak se obdoba pražské Flory nazývá, bude slavnostně otevřen v úterý 25. listopadu. Majitel obchodně-zábavního komplexu, který vyšel na zhruba miliardu korun, chce, aby se jeho uvedení do provozu stalo kulturní a společenskou událostí. „Od 25. do 30. listopadu čeká na zákazníky bohatý doprovodný program, včetně soutěží o hodnotné dárkové poukázky k nákupům. Všichni se navíc mohou těšit na autogramiády populárních osobností,“ přiblížil David Halfi, generální manažer AFI Europe, která je investorem zástavby Masarykova náměstí. „Ve většině obchodů bude v průběhu prvního týdne k dostání zboží za velmi výhodné ceny,“ dodává Halfi. Slavnostní otevření zahájí první den v 15 hodin velká módní show, o tři hodiny by měl oblohu nad Pardubicemi ozářit velký ohňostroj.

Ne všechny prostory Paláce Pardubice však budou během slavnostního dne uvedeny do provozu. Jde především o multikino se šesti sály. „Multikino otevřen později, není to ale vinou Paláce Pardubice,“ uvedla včera Adéla Müllerová ze společnosti, která majitele Paláce Pardubice zastupuje po mediální stránce. Prostory má provozovatel převzaty a je pak na nájemci, kdy je konkrétně uvede do provozu. „Nemůžeme to ovlivnit,“ dodává Adéla Müllerová. Kdy bude multikino Cinema City otevřeno, není podle Adriany Vrabcové z této společnosti ještě stanoveno. Za zpožděním jsou podle ní ale předávání stavby a vybavení potřebnou technologií.

Vedle multikina nebude ještě otevřen rovněž konferenční sál, který se objevil v projektu až dodatečně v průběhu stavby po domluvě s pardubickou radnicí. Sál pro několik stovek lidí se nachází na střeše jednoho z křídel a majitel Paláce Pardubice se zatím domlouvá se zájemci o jeho provozování. Zato většina obchodů v nákupní galerii by měla spustit naostro. „Je tam pár nájemců, kteří mají zpoždění, kupříkladu z časových důvodů, protože otevírali obchody někde jinde. Je jich ale minimum. Byli by sami proti sobě,“ dodala Adéla Müllerová.

Palác Pardubice má ambice, aby jej denně navštívilo na 25 tisíc lidí. Zajímavé bude sledovat, jak si povede zejména multikino. V Pardubicích již totiž působí konkurenčí CineStar, a to ve vzdálenosti pouhých pár set metrů daleko. Nevýhodou Obchodního centra Grand je však horší situace ohledně parkování. Naopak pod Palácem Pardubice bude k dispozici více než půltisícovka parkovacích míst. (pd)