Nový zámek u Lanškrouna28. 5. od 13.00
charitativní akce
Knoflíkiáda V.
Moderuje: Jiří Hurych
Vystoupí: Divadlo Štafličky cca 14.00 hod.
– s pohádkou „O lakomé tetce Držgrešli"
Bleskový Jack s partnerkou
– předvedou westernové dovednosti i střelbu na cíl
šermířské sdružení Kronland
– dobývání hradeb střelbou z praku, bojové techniky,
– lukostřelba, bolasa, ukázky ze života šermířů

Proběhnou dva pokusy o nové české rekordy. Vyhodnocení všech knoflíkových soutěží – 15.00 hod.

Teď se pokusí vytvořit další české rekordy, a to během zítřejší charitativní Knoflíkiády. Podle kastelánky Krasavy Šerkopové vrcholí přípravy na dva pokusy, první se týká drátovaného srdce z největšího počtu spirál a druhý obřího knoflíku ve tvaru srdce z nejvíce knoflíků.
„Drátované srdce se ještě upravuje, zatím měří 50 krát 52 centimetrů," uvedla Krasava Šerkopová. Jak dodala, přijede si ho převzít zástupkyně Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. „Této nadaci srdce věnuji do aukce a výtěžek půjde na zajištění zaměstnání pro handicapované v rámci jejich projektů. Jsem velice zvědavá, kdo si ho koupí a kolik se za něj nakonec získá," dodává kastelánka.
Připravují se i knoflíky na ohraničení obřího srdce, přáním je, aby jich bylo alespoň půl milionu. Uvnitř něj budou návštěvníci – dospělí, děti i účinkující, každý s papírovým knoflíkem. Lem srdce mají dotvořit motorkáři se svými stroji, taktéž s knoflíky.
Program zítřejší Knoflíkiády počítá i se soutěžemi, které se budou točit kolem knoflíků. „K vidění budou další originální výrobky z knoflíků, do soutěží už je přihlášen krásný knoflíkový strom od klubu důchodců z Tatenic nebo knoflíková zvířátka od dětí ze školy v Liberci," dodává Krasava Šerkopová a zve malé i velké na Knoflíkiádu do Rudoltic.