Ačkoliv se pětičlenné týmy s podmínkami bláznivých soutěží praly s vervou, žádný z nich nedokázal porazit Dolní Dobrouč, a tak titul pro vítěze zimních her zamířil na Orlickoústecko.
„Žereme, makáme"
Hned první disciplína s názvem „Doceň Choceň", při které se soutěžící navzájem krmili jogurty, rozproudila zábavu a zchladila žaludek. „Jsem sice kapitán, ale ze všech ochucených jogurtů na mě zbyl bílý. Mohli jsme si vybrat, ale nemohli jsme se pohádat," komentoval soutěž reprezentant Letohradu Pavel Hrobař, jehož cílem bylo dovést jeho družstvo znovu k umístění v první desítce.
Soutěžícím k zahřátí posloužila horká medovina nebo „svařák". A v mezičase stihli zakousnout hotdogy i řízky se salátem.
„Celkový dojem je zatím super, jelikož jsme po prvních disciplínách byli zatím druzí. Doufám, že takto budeme pokračovat nadále a že uspějeme i ve finále," vyjádřila své očekávání Kateřina z Dolního Újezda, která soutěžila už potřetí. Prozradila ještě, že nový tým Oujezďáků je také jejich: „To je náš ´dreamteam´, ve kterém soutěží naši zastupitelé v čele s panem starostou."
Kapitán Bučiny Martin si pochvaloval skvělé počasí: „Je paráda, že svítí sluníčko. Jdeme do toho naplno."
Žáci z 3. B
Sloupenští pořadatelé zvolili pro zimní klání motiv večerníčku o Machovi a Šebestové. Žáci z 3. B předvedli, že všechny soutěžní úkoly bravurně ovládají. Jejich kouzelné sluchátko hrálo hlavní roli ve finálové štafetě „Jonatánův grupáč aneb Zlaté prciny", která podle Tomáše Stejskala z generálního štábu her tentokrát přítomné bezkonkurenčně nejvíc pobavila: „Byla výtečně vymyšlená, hráči se drkali zadečky a poslední z nich na konci nafasoval do pusy kost a se štěkotem dobíhal do cíle."
S péčí pořadatelů byl Tomáš Stejskal na výsost spokojen. „Ve Sloupnici jsme byli potřetí a tahle parta stále dokazuje, že umí. Připravili nám skvěle jak hřiště nebo občerstvení, tak i zázemí na večerní zábavu v sokolovně." Díky rozhodnutí Sloupenských se mohlo finálového klání zúčastnit mimořádně všech dvaadvacet družstev. Nikdo tak neunikl poslední „žrací" disciplíně v pojídání párků v rohlíku. Vaječným koňakem jedlíci sousta postupně zapíjeli.
Moderátor soutěže Tomáš Stejskal ujistil, že si na vymýšlení úkolů dávají záležet: „Kromě bublinkové koupele a hodu vajíčkem, které se několikrát opakovaly, jsou vždycky disciplíny originální."
Další ročník zimních Her bez katastru se uskuteční v Přívratu, který využil svého pořadatelského práva. Na webových stránkách her už nyní běží nové odpočítávání. Jakmile čas vyprší, budou už soutěžící opět připraveni na startu. Tentokrát se v letních dresech sejdou v Dolním Újezdu na Svitavsku.

Výsledky 46. Her bez katastru

1. místo: Dolní Dobrouč
2. místo: Dolní Újezd
3. místo: Oujezďáci
4. místo: Mistrovice
5. místo: Přívrat
6. místo: Tisová
7. místo: Letohrad
8. místo: Bor u Skutče
9. místo: Březiny
10. místo: Pekárka
11. místo: Řetová
13. místo: Litomyšl
14. místo: Cerekvice nad Loučnou
15. místo: Mandl
16. místo: Starostové
17. místo: Bučina
18. místo: Jarošov
19. místo: Nová Sídla
20. místo: Paseky
21: místo: Sloupnice