Neodpovídá potřebám

„Rekonstrukce vodoléčby, jejíž stavební část bude stát necelých 6 milionů korun, je akcí, která logicky navazuje na výstavbu rehabilitačního bazénu. Ten původní z roku 1960 již neodpovídá potřebám a lůžkové kapacitě ústavu,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický. „Předpokládáme, že pracoviště vodoléčby bude dokončeno závěrem letošního roku. Investorem stavební části je Pardubický kraj, přístrojové vybavení si pořídí Rehabilitační ústav z vlastních zdrojů,“ řekl hejtman.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra současný zastaralý stav odpovídá tomu, že je tu vodoléčba v nepřetržitém provozu od roku 2004. „Potřebujeme zde upravit vstupní prostor, doplnit sociální zařízení, vyměnit vytápění, vzduchotechniku, zdravotní techniku i elektroinstalace. Na to naváže oprava podlahové krytiny, obkladů a renovace oken. Hlavním zdrojem financování nové vodoléčby je navíc sám náš Rehabilitační ústav díky jeho velmi dobrému hospodaření, “ dodal Valtr.

Ústav v Brandýse nad Orlicí slouží pacientům s pohybovými obtížemi. Vedle vodoléčby a bazénu tu disponují i elektroléčbou, ergoterapií a tělocvičnami na rehabilitaci.

Stavba modelu mamuta na Dolní Moravě.
Dolní Morava kvůli turistům zřizuje policejní služebnu