Po několika letech musel být pro vyznavače zimního plavání vysekán speciální „bazén“, řeku totiž díky nedávným silným mrazům pokrývá zhruba patnácticentimetrový led. Otužilci v sobotu plavali tratě dlouhé 100, 250 a 500 metrů. „Zámecký okruh“ byl pořádán už po devětatřicáté, zúčastnilo se ho třicet dva plavců z celé republiky.

Dvaatřicet vyznavačů zimního plavání z celé republiky se v sobotu zúčastnilo už devětatřicátého ročníku soutěže „Zámecký okruh“, kterou pořádali místními otužilci.

Nejstaršímu plavci bylo dvaaosmdesát

Pod „bubny“ na zamrzlé Tiché Orlici musel být letos pro plavce vytvořen „bazén“. Organizátoři ve spolupráci s místními rybáři za pomoci motorové pily zdolali zhruba patnácticentimetrový led a ve směru po proudu řeky vytvořili „koridor“ široký čtyři a dlouhý padesát metrů. Zimní plavci si ho pak užívali za poměrně příjemného zimního počasí – svítilo slunce, teplota vody byla na nule, vzduch pak byl o dva stupínky teplejší.

„Účast byla letos průměrná, možná se na ní podepsala skutečnost, že se neplavaly pro plavce atraktivní nejdelší soutěžní tratě dlouhé sedm set padesát a tisíc metrů. Na druhou stranu ale musím říci, že si zúčastnění plavci podmínky chválili. Vládla příjemná nálada, navíc se i díky počasí opět přišly podívat stovky diváků,“ hodnotil soutěž předseda pořádajícího oddílu Jiří Šejna.
Jak dodal, nejstarším plavcem byl při letošním „Zámeckém okruhu“ už dvaaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové.