Podle správce aquaparku společnosti Tepvos nebylo možné otevření urychlit, a to s ohledem na objem prací, jež bylo nutné před sezonou vykonat, a kvůli květnovému počasí, které venkovním pracím nepřálo. „Nevhodný způsob zazimování bazénu s vypuštěnou vodou a ´zrychlená´ rekonstrukce aquaparku v roce 2001 byla chybná rozhodnutí jiných, jejichž plody sklízíme každoročně dodnes. Padající obklady bazénové vany, popraskané přelivové žlábky, oprava bazénového dna, uvolněná dlažba v čisté zóně… Náprava těchto škod nás každým rokem stojí nemalé investice a čas," vysvětlují pracovníci Tepvosu. Na sociálních sítích se ovšem argumentace městské společnosti s pochopením nesetkala. „Opravujeme špatné ovoce už třináct let, ještě že to můžou hodit na počasí," zněl jeden z kritických komentářů na facebooku.

To aquapark v Žamberku je otevřen už zhruba 14 dní, ale s první vlnou veder tu žádné návštěvnické rekordy nepadaly. Ty se čekají, až dětem skončí škola a lidé dorazí do sousedního autokempinku na prázdniny. „V neděli tu bylo kolem tří set padesáti lidí," dodal k návštěvnosti aquaparku jeho provozovatel Jan Kulhánek. Pro ty, kteří mají chuť se vykoupat pod širým nebem, dodává: „Voda v bazénu má šestadvacet stupňů."

Plovárna ve Vysokém Mýtě má otevřeno od 7. června, koupaliště v Chocni se otevřelo v pátek a provozovatel koupaliště v Letohradu předpokládá zahájení sezony někdy na konci příštího týdne.