Ten sice umí „potrápit“ i zkušené politiky, ale do Lanškrouna přijel na pozvání faráře Zbigniewa Czendlika spíš odlehčit předvolební atmosféru. A tak i když farář pozvané kandidáty trochu strašil zkoušením z „velké“ politiky, na vážná témata nedošlo a publikum na farní zahradě se výborně bavilo.

Ptal se totiž nejen Václav Moravec, jak je zvyklý ze svých nedělních Otázek, ale zpovídali ho i pozvaní kandidáti. „Tohle bude daleko nejkomplikovanější. Otázky existují osm let, zvyknete si a jste na domácí půdě. Tady jsem na cizí, i když velmi vlídné půdě, ale je to pro mě neosahaný formát,“ přiznal před zahájením pořadu Václav Moravec.

Cílem večera bylo nejen pobavit, ale také pomoci lidem postiženým bleskovými povodněmi. Výtěžek, stejně jako z předchozího pátku, kdy v Lanškrouně zpíval Jan Kalousek, a ze včerejší sbírky v kostele, půjde na konto Charity ČR. „Když mi Zbigniew napsal, jestli by mi to nevadilo, odpověděl jsem, že to je samo sebou. Za podobné akce si neberu peníze, beru to jako komunikaci s divákem a diváci platí České televizi poplatky, takže je to moje povinnost v rámci koncesionářského poplatku,“ dodal s humorem Václav Moravec. Oba večery vynesly 22,5 tisíce korun.