Svatopluk Kodet, obviněný společně s pardubickým starostou Jánem Kasičem z podplácení, vám zprostředkovával před volbami do Senátu kontakt s některými médii, spolupracovali jste. Překvapilo vás jeho jednání? Nebojíte se, že by vás vaše spolupráce mohla nějakým způsobem poškodit?

„V minulosti jsme spolu spolupracovali dost aktivně, k tomu se hlásím. Před volbami to byla ale jen jedna z malých služeb, které jsem si objednával. Jedinou věc, kterou pro mě dělal, byla média, a to z toho důvodu, že pro ČSSD dělal řadu věcí týkajících se novin a PR. Je to normální komerční činnost. Je to stejné, jako když si jdete něco koupit do krámu. Taky nevíte, jestli prodavačka je ´v pohodě´. Ve finále jeho služba nebyla vůbec ideální. Žádného vyjednávání, které se týkalo města nebo parlamentu, se pan Kodet se mnou neúčastnil.

Pokud jde o aktivity, které nyní vidíme v televizi, to už je pardubická kauza. Nemyslím si, že by byla úplně u konce, myslím, že se tam budou objevovat i další jména. Jsou to boje o místa v Pardubicích. Jsem přesvědčen, že do regionu to dopad nemá.“