Josefa Kopeckého, člena ODS, jsme se zeptali:

Dotýká se vás to osobně? Zvažoval byste podání trestního oznámení?

Členem ODS jsem od svých osmnácti, od roku 1998. Za ty roky jsem se členstvím několikrát, nebylo to mockrát, nechlubil. Nikdy jsem ale své členství nezapřel. Proto mi nevadí, že Anonymous disponují seznamem členů ODS. Nechť. Podávání trestních oznámení na ně mi přijde jako hloupost. Já jsem na své členství hrdý, proč by mi tedy mělo vadit, že někdo případně zveřejní, že patřím do této strany? Dopustili se sice krádeže, ale jakých dat? Kdyby zcizili data s citlivými údaji, prosím, ale oni mají jmenný seznam členů s jejich e-maily! A za sebe říkám, že mně to tedy fakt nevadí.
A z jakého důvodu se této krádeže dopustili? Přiznávám, že uložto.cz jsem využíval. Bude mi to sdílení chybět. Ale fakt je, že je to nelegální. Tečka. Tak to je. Zcela chápu, proč to takhle dál fungovat nebude. Snahu skupiny Anonymous podporovat nechci a nebudu. Nicméně rozumím tomu, proč se nabourali na stránky vlády, ODS atd. Upozorňují na to, že oni bojují za volné sdílení. A upozorňují na to svými prostředky. Ano, za hranící zákona – ale to bylo i ono stahování.

Kdo jsou Anonymous
Svými útoky bojují proti přistoupení ČR k Mezinárodní smlouvě ACTA – Obchodní dohodě proti padělkům. Jejím cílem je boj proti šíření nelegálních kopií a padělků. Hackeři své tváře skrývají za masky komiksové postavy.