DANIEL DOSTRAŠIL, správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.:
Samozřejmě, jazyk se vyvíjí a není třeba děti trápit. Seznam vyjmenovaných slov se beztak neustále mění, žabomyší spory kolem jednotlivých slov jsou zbytečné. Více svobody učitelům.

HANA CHVÁTILOVÁ, ředitelka ZUŠ Petra Ebena , Žamberk:
Pro mizení nejsem a odborníci nechť hledají. Není tak vzdálená doba, kdy naši předkové museli vymýšlet odpovídající česká slova k německým originálům. Zato my dnes pracujeme spíš opačně ve prospěch angličtiny. A mezi vyjmenovanými slovy je mnoho příležitostí zaujmout děti exotickými názvy jako lýko, pelyněk, pýr, mýtit, pýřit se nebo výheň a poučit je. A přeji si, aby třeba babyka nezmizela z vyjmenovaných slov ani z přírody!

FRANTIŠEK TEICHMANN, středoškolský učitel biologie, Lanškroun:
Vyjmenovaná slova, to je takový pelyněk gramatiky, a protože sám někdy píši jako dobytek a v mnohém klopýtám, klidně bych v ní i mýtil. Že by to však byl recept na lepší výsledky žáků, považuji za plýtvání času. No a na zásadnější revoluci v gramatice je myslím ještě brzy, ač je třeba uhlíky změn pravidelně dmýchat.

PAVEL STRNAD, ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky:
Jazyk je odrazem doby a je jisté, že na babyku dnešní teenager na facebooku nenarazí. Není třeba být nostalgický a lpět na starých slovech, my také nemluvíme jako obrozenci. Tedy ano, některá slova by jistě mohla z učebnic zmizet.

MAREK ŠNAJDAR, zdravotník a náčelník Spolku přátel vzduchoplavby, Letohrad:
Rozhodnutí bych nechal koňovi. Kobyle ale ne, ta má malý bok. A psovi už vůbec ne, ten se veze…