DANIEL DOSTRAŠIL, správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.:
Ano, nezáleží na obalu, ale na obsahu. Obecně se soudí, že hliníkový obal zanechává menší uhlíkovou stopu. Takže na třetinku vína, kterou bych si objednal ve vlaku nebo v kantýně u oběda, by mi hliník nevadil. Zajímalo by mě spíš, jakou marketinkovou kampaň vinaři vymyslí navrhuji odkaz na slavného Hliníka z Humpolce.

HANA CHVÁTILOVÁ, ředitelka ZUŠ Petra Ebena Žamberk:
Láhev vína uzavřená jinak než korkem se mi zdála nevhodná. Pivo v plechovce, později v pet láhvi, nepřijatelné. K vínu z petky mám nedůvěru odjakživa. A přesto existují a čas od času se vyskytnou situace a místa, že se k nim uchýlíme. A tak to asi bude i s vínem v plechovce. Připravenou v batohu na přípitek na vrcholu pětitisícovky bych ji brala!

FRANTIŠEK TEICHMANN, středoškolský učitel biologie, Lanškroun:
Víno v plechovce? Hrozná představa, ale nevylučuji, že bych si ho ve slabší chvíli nekoupil. Nicméně preferuji tradiční věci. Pivo točené do skleněných půllitrů a víno rozlévané z láhve do sklenic. Jídlo chci mít na talíři z porcelánu, postel ze dřeva a manželku z masa a kostí i se všemi nedokonalostmi a mírnou nepředvídatelností její povahy.

PAVEL STRNAD, ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky:
Víno z plechu? Kde se to zastaví? Víno v nápojových kartonech? V igelitovém pytlíku? Ještě před pár lety jsem se odmítal napít piva jinak než z načepovaného půllitru, dnes jsem vzal lahvové na milost, když to jinak nejde. Dokonce se velmi zřídka napiji i piva z plechovky, naprosté tabu mám jen k pivním PET lahvím, to je něco strašného. U vína ale nevyměknu, buď z koštýře či originální lahve, nebo raději nic. Věřím, že marketingově to bude úspěšné, že se to bude dobře prodávat, je to skladné a třetinková plechovka je ta správná míra, když jsou dvě deci málo a čtyři už moc. Já to ale kupovat a pít nebudu.

MAREK ŠNAJDAR, zdravotník a náčelník Spolku přátel vzduchoplavby Letohrad:
Ne, v takto baleném víně bych pravdu nehledal. Hlavně ale doufám, že si v plechu prodávané šampaňské nebudou kupovat darebové a vandráci a nebudou je pak zteplalé a naštěrchané používat jako granáty…