DANIEL DOSTRAŠIL, správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.:
Letos mě velmi potěšila kampaň pana Drahoše, zejména zapojení dobrovolníků ze všech stran, skutečná naděje na změnu. Zároveň mě zklamaly billboardy „Stop imigrantům a Drahošovi tahle země je naše“. Vysoká volební účast jen potvrdila, že Češi berou veřejné věci stále vážně. Pan Zeman nás bude dál, jak mu zdraví dovolí, bavit svými bonmoty. Svou horlivostí nás bude dál udivovat jeho tiskový mluvčí. No a neúspěšní prezidentští kandidáti mají možnost se utkat znovu v souboji za 5 let.

HANA CHVÁTILOVÁ, ředitelka ZUŠ Petra Ebena Žamberk:
Pocit zklamání, protože patřím k 2 701 206 voličů Jiřího Drahoše. A to ne pro nějakou nenávist k Miloši Zemanovi, ale proto, že bych ráda, aby mě reprezentoval člověk, s jehož názory mohu alespoň občas souhlasit a za kterého se nemusím stydět. A chtěla bych novému prezidentovi vzkázat, že není prezidentem dolních 10 milionů občanů této země (jak často tvrdí), ale pouze oněch 2 853 390. Ostatní se snažili o změnu.

FRANTIŠEK TEICHMANN, středoškolský učitel biologie, Lanškroun:
Miloš Zeman nebyla moje volba. Během uplynulých pěti let mohl být i se svými mizejícími silami lepší prezident. Leccos bych mu odpustil, ale ne to, že úmyslně kope příkopy mezi lidmi, které nálepkuje tu tím, či oním. Neodpustím mu ani populismus a strašení obyvatel, ze kterého pak čerpá voličské preference, protože má na neexistující problém lék. Stejně neuvážená je i volba jeho hradní kohorty. Přesto tuto volbu lidu respektuji, ač ji považuji za promarněnou šanci na změnu k lepšímu.

PAVEL STRNAD, ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky:
Pocity byly ambivalentní neboli střídavé, podobně jako v té anekdotě o tchyni v novém mercedesu… Naděje se prala s realitou a prohrála. Miloš Zeman zkrátka přesvědčil větší počet voličů a to je třeba respektovat. Nikoliv už lživou nekampaň, urážky a pohrdání, příšerné prezidentovo okolí a evidentní úpadek, minimálně fyzický. Je čas hledat nového prezidenta, ať už volby budou za rok nebo za pět let.

MAREK ŠNAJDAR, zdravotník a náčelník Spolku přátel vzduchoplavby Letohrad:
Smutek nad nevyužitou šancí. Radost z toho, že okolní region změnu chtěl. Údiv nad tím, že třetině možných voličů je prezident šumafuk. A ovšem respekt k přání většiny.