DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.

Věřím, že budoucnost zdravého a pestrého stravování není ve velkých koncernech typu Tesco, KFC nebo Nestlé, ale v malých podnikatelích, kteří prosadí dobrý, zdravý a chutný regionální pokrm. Jsem pro, aby se mohly na trzích prodávat domácí marmelády, pampeliškový med, bezový sirup, dorty, koláče, jitrnice a další domácí výrobky. Regulačních institucí mám plné zuby: ať se věnují šuntům ze supermarketů a z ciziny, ale neomezují malé podnikání. Ano, stalo se mi, že některé potraviny byly nekvalitní. Ale googlovat si jídlo nebudu. Dám na selský rozum.

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová

Neměla, snažím se nakupovat potraviny pozorně a opatrně. I tak zmíněný web vítám, vidím v něm dobrou pomoc pro nás spotřebitele.

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky

Ano, špatnou zkušenost udělá čas od času asi každý, kdo chodí nakupovat, nemusí to být zrovna úmysl obchodníka, chyba se prostě někdy stane. Je potřeba se ozvat slušně, ale rozhodně, dobrý prodejce chybu uzná a napraví. Doufám, že web o pranýřovaných potravinách a prodejnách nebudu potřebovat a totéž přeji čtenářům Orlického deníku spolu s obligátním: Veselé Velikonoce!

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk

Obchodům nebo provozovnám, kde jsem udělala špatnou zkušenost, se nadále vyhýbám a není jich mnoho. Moje zásada je: reklamuj a pak bojkotuj. Spíš mi stále ve srovnání se zahraničím chybí profesionalita spolu s ochotou řešit cokoli a úsměv. To však těžko spraví inspekce, pokuty a pranýře!

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad

Každý z nás si určitě alespoň jednou v životě přinesl domů uzeninu, která byla na nasvětleném pultu doslova k nakousnutí, ale po rozbalení na nás čekala nevábně vonící nevzhledná hmota. Na druhou stranu ovšem dodávám, že u mne převládají spíš příjemné a pozitivní zkušenosti. Samozřejmě rád vybírám očima a pečlivě si hlídám datum spotřeby. Potraviny na pranýři občas sleduji na sociálních sítích a někdy se opravdu nestačím divit. Inu, při výběru potravin je dobré se mít na pozoru. To samé platí o restauracích a podobných provozovnách…

Kontroloři zjistili nedostatky a závady i na Orlickoústecku: v případě potravin ve výrobně baget v Letohradě a v supermarketu v České Třebové, v rychlém občerstvení v Chocni zase našli plíseň. Zdroj: potravinynapranyri.cz