DANIEL DOSTRAŠIL, správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.

Teplé počasí vyhání lidi ven už teď. Prostě si na roušky zvykneme a budeme sedět na předzahrádkách s lidmi, co jsou pro nás důležití. A že bude pivo trochu dražší? Nemám strach v tomto případě. Lidé si odřeknou zbytné věci, ale ne to, co milují: káva, čokoláda, pivo, zmrzlina, hranolky, smažák atd.

HANA CHVÁTILOVÁ, ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk

Domnívám se, že to bude jen otázka času. Možná, že malé hospody se vrátí do normálu rychleji, protože v písni se zpívá: „Mým domovem tichá je putyka….“. A domů se přece chodit nebojíme!

FRANTIŠEK TEICHMANN, středoškolský učitel biologie, Lanškroun

Obávám se, že hromadný útok na hospody tak úplně nenastane už kvůli omezením, která budou dále platit. Lidé budou potřebovat nějaký čas, než se vrátí hospodská kultura do svých kolejích, ale nebojím se o to, že by to trvalo příliš dlouho, na to máme tyhle tradice až moc pod kůží.

PAVEL STRNAD, ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky

Jsem bytostný optimista a používám vysoce objektivní analytickou metodu „Podle sebe soudím tebe“, takže tvrdím, že hospody budou praskat ve švech! Tedy alespoň ty, které otevřou…

MAREK ŠNAJDAR, zdravotník a náčelník Spolku přátel vzduchoplavby, Letohrad

Jsem si jist, že bude fungovat známé Žižkovo: „ Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme…“ Jen aby nám ty hospody vydržely…