DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Toto léto, na značené turistické stezce u Potštejna, srazil cyklista mou těhotnou kamarádku, která se tam procházela s kočárkem. Cyklista měl upito, nebyl namol. Jen neodhadl rychlost, vzdálenost, nebyl plně pohotový. Nerozumím tomu, proč jsou na cyklostezkách občerstvovací stanice / hospody s alkoholem, ani proč naši zákonodárci navrhují podobné zákony. Že by se chystaly na podzim další volby?

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Není mi úplně jasné, jak to bude probíhat v praxi, protože nevěřím, že je síť cyklostezek tak hustá a dokonalá, aby se cyklista s 0,8 promile pohyboval vždy jen po cyklostezce. Ve chvíli, kdy ji opustí a pojede po silnici, stává se běžným účastníkem silničního provozu a alkohol, jak víme, za volant ani za řídítka nepatří. Na druhou stranu uznávám, že cyklovýlet mezi sklípky bez možnosti ochutnání vína je absurdní. Proto jsem rád, že o tom nemusím rozhodovat, a přeji všem cyklistům mírnou konzumaci bez nehod.

HANA 
CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Už jednou jsem hlasovala jednoznačně pro a svůj názor jsem nezměnila. Orosená desítka během cyklovýletu těžko někoho učiní nezpůsobilým řídit kolo. Stejně jako úplný zákaz nenapraví alkoholiky opřené o kolo cestou z hospody. Cyklosportu zdar!

MARTIN
 VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Byl bych pro. V poslední době jsem bicykl vyměnil za koloběžku. Na delší trasy si do baťůžku vždy přibalím dostatečné množství tekutin (nealko), ale přiznávám, že to jedno pivko si na cyklostezce taky rád dám. Ve čtvrtek jsem na naši cyklostezku vyrazil na bruslích. Osvěžovna pod Lanšperkem byla zavřená a byl to opravdu hodně smutný pohled. Do Letohradu jsem přijel sice čistý jak lilie, ale žíznivý jak pes. To jedno pivko u stánku na začátku Letohradu bylo nesmírně osvěžující a jen zasyčelo…