Dopoledne kamiony blokovaly dvě silnice. Před desátou hodinou dostal smyk kamion na silnici Lanškroun – Albrechtice a zablokoval komunikaci. Stejná situace byla v úseku Králíky - Červená Voda.

Více o situaci v regionu čtěte zde

V pohotovosti jsou všechny sypače ústeckého provozu Správy a údržby silnici, podle vedoucího provozu Luboše Marka jsou všechny silnice se zvýšenou opatrností sjízdné, situaci však komplikuje vítr. „Nafoukávají se jazyky, takže i po průjezdu naší techniky tam může během půlhodiny až hodiny nastat problém s průjezdem, zužují se vozovky. Ale zatím nemáme zavřenou žádnou silnici a snažíme se je udržet průjezdné," konstatoval. „Posypové vozy se od úterního odpoledne v podstatě nezastavily a budou pokračovat dál," dodal s tím, že silničáři musí silnice doklidit, aby předešli tomu, že na nich sníh zmrzne.

Podle policie byly v ranních hodinách všechny silnice na Orlickoústecku se zvýšenou opatrností sjízdné, i ve výše položených místech, jako jsou Králíky, Dolní Morava, Červený Potok nebo Suchý vrch. Policisté po ránu vyšetřovali dva karamboly. V Sopotnici ve čtyři hodiny ráno z nákladního auta patrně po smyku spadl kontejner a poškodil zábradlí, nehoda se obešla bez zranění. V sedm hodin v obci Třebovice havarovala dodávka, která jela směrem na Českou Třebovou. Její řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky, dostal smyk, vjel do příkopu, kde poškodil dopravní značku. I tato nehoda se obešla bez zranění. Policisté nezjistili, že by před jízdou pil akohol a vyměřili mu blokovou pokutu ve výši 1100 korun. Škody jsou odhadovány na zhruba 75 tisíc korun.

S mírnými potížemi se potýká autobusová doprava. Podle Petra Krále z ICOM Transport autobusy v okrese Ústí nad Orlicí nabírají zpoždění od 5 do 30 minut. Žádný nesjízdný úsek zatím hlášen nebyl.

O úterních nehodách čtěte zde

Situaci na silnicích bedlivě sledují sami řidiči. Na sociálních sítích se varují před komplikacemi a především nabádají: Jezděte opatrně! Varování se týká například úseku Vysoké Mýto - Hrušová, kde fouká silný vítr, který žene sníh na silnici. Semanínskou ulici v České Třebové údajně zablokoval kamion, další kamion stojí za Třebovicí ve směru na Opatov a u obce Třebovice je zapadlý pekařský vůz a dopravu řídí policie. Opatrnost se podle řidičů vyplatí také na silnici Vamberk - Žamberk. "Hodně nafoukaného sněhu. Místama nebyla vidět silnice, takže opatrně!" varuje jeden z řidičů.