Opravy na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Olomoucí komplikují dopravu. Ani přes léto to na pětatřicítce nebude lepší. Řidiči se musí připravit na zdržení a dlouhé minuty při popojíždění v kolonách.

„Aktuálně jsou od křižovatky na Zámrsk omezení mezi Týnišťkem a Vysokým Mýtem," přiblížil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství pardubického krajského úřadu Ladislav Umbraun. Do 16. června by měla být hotová oprava stoupacího pruhu mezi Koclířovem a Hřebečským tunelem. „Třicátého června skončí omezení na silnici I/14 mezi Rybníkem a Třebovicí, kde probíhá rekonstrukce mostu," doplnil Umbraun.

Po skončení oprav mezi Jaroslaví a Vysokou, které by měly být hotové 18. června, čekají motoristy další omezení. Hned následující den se silničáři posunou na hranici mezi Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Částečná uzavírka, kdy bude od motorestu Koliba ve směru od Hradce vedena doprava jedním jízdním pruhem, skončí v Býšti. V opačném směru povede objížďka po silnici I/36 přes Sezemice, kde se v těchto dnech dokončuje oprava živičného krytu. Omezení potrvají po celé léto. Znovu by se měla silnice otevřít 10. září.