Kamera u vchodu

V budově Základní školy Javornického ve Vysokém Mýtě je v těchto dnech na programu mj. výmalba tříd. Zřídí se nová jazyková učebna a nová kancelář zástupkyně ředitelky, oboje v hlavní budově školy na okraji Jungmannových sadů. Na školním pozemku dojde k bezpečnostním úpravám: třeba se vysadí živý plot, některé keře se budou vysazovat ještě v září. V budově prvního stupně u chrámu svatého Vavřince se provede do zahájení nového školního roku většinou jen běžná údržba.

Přísné hygienické normy donutily obec Dlouhá Třebová k významné investici do školní kuchyně. Jak připomněl místostarosta Jan Horák, o prázdninách je na programu kompletní rekonstrukce kuchyně včetně nových rozvodů elektřiny, vody, odpadů i nových obkladů prostor. Z obecní kasy na tuto akci půjde zhruba milion korun, dotaci z Pardubického kraje se ale sehnat nepodařilo. Ve škole by se mělo stihnout rovněž vymalovat několik tříd a po začátku nového roku umístit solární panely na ohřívání vody pro školu a tělocvičnu.

Dobříkovská škola se dočká také některých úprav. Kromě drobných prací (natírání sedadel apod.) se vylepší vchod do školy. „Malá kamera bude snímat prostor u vchodu, aby se ve škole vědělo, kdo jde dovnitř. Finančně nákladné to snad nebude, uděláme to přes prázdniny. Těsně kolem budovy vede chodníček, je už poškozený, položí ho nově jedna firma z obce, bude to asi 23 metrů čtverečných,“ vyjmenoval potřeby školy starosta vesnice Jiří Svatoš.

Kromě toho se počátkem září objeví třeba i nová podezdívka plotu kolem školy a další novinky.