„Nám rodiči je vštěpováno, že vstávat máme každé ráno. Když cítíme se jako psanci, má postel ale velkou šanci,“ začíná první sloka skladby Online škola pruda je. Slavnou melodii písně Jaroslava Uhlíře přezpívali žáci Základní školy Ústecká v České Třebové. Ve videoklipu vystupuje asi deset dětí, které už online výuka příliš nebaví a těší se do školních lavic, na své kamarády i osobní kontakt s učiteli. Někteří žáci se pak podíleli na animaci videoklipu.

Za kreativní formou distanční výuky stojí mimo jiné pedagožka Pavla Skopalová. „Učit hudební výchovu distančně je obtížné, protože řada dětí a rodičů je přehlcená povinnými úkoly. Forma společné práce na projektu písničky je určitě zábavná minimálně pro ty, kteří si chtějí zazpívat a těšit se ze společného výsledku práce,“ vysvětlila. Jana Skopalová společně se svými kolegyněmi a žáky natočili již třináct písní v distančních hodinách hudební výchovy. Ta poslední vznikla mezi velikonočními svátky. „Na textu k písničce se mnou spolupracovala kolegyně Hana Frühaufová, pro kterou je veršování tak trochu záliba. Každopádně na začátku každé z našich předělávek byl nápad na text refrénu a jakási představa, o čem se má zpívat,“ dodala.

Pedagogický sbor doufá, že si společně s žáky písně z distanční výuky už brzy zazpívá naživo během hodiny. „Už naděje konečně svitla, v grafech klesají hrůzná čísla,“ zpívají v dalších slokách žáci. Někteří z nich se už v pondělí vrátili do školní lavice.

Zdroj: Youtube