VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z dobového tisku

Články a vtipy z roku 1968…  

21.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Humor z dobového tisku.

Humor z dobového tisku.

Humor z dobového tisku.

Přišel nedávno Indra k lékaři: „Pane doktore, co mám dělat, já pořád mluvím pro sebe."
„Z toho si nic nedělejte, to přejde."
„Jó, přejde, přejde, ale kdo ty blbosti má pořád poslouchat!!

Výlet pánů Biľaka a Indry do Moskvy jsme neorganizovali. Nedovolte návrat ani autostopem.  ČEDOK

Víš, co je NKVD?
???
Nikdy kolaboraci – Vivat Dubček.

Víte, že si Biľak s Indrou musí dát každé ráno panáka?
To aby v hlavě vůbec něco měli!!!

Na ochranu státní banky nejsou třeba ruské tanky! Ten kus hovna, co tam máme, sami sobě ohlídáme!!!

Inzerce:
Vyměním Volhu pozn. zn. ABA 7119 za vozítko pro invalidy. Zn.: „Spěchá".

Vyměním vilu 12+1 s přísl. za dáču na Sibiři. Zn.: „Kolder".

Zaběhla se hyena slyšící na jméno Šalgovič. Jelikož je podezření ze vztekliny, utraťte. Zn.: „ZOO".

Vyměníme Varšavskou smlouvu za Dubčeka. Zn.: „Brňáci".

„Vyměním vázaného Lenina za svázaného Brežněva."

„Dubčekovi slivovici, Brežněvovi po palici!"

„K jídlu jim nic nedejte, radši všechno sežerte!"

„Zastavte výrobu ruských vajec!"

Prodám levně Československo. Zn.: „Biľak – 30 stříbrných".

Vstupují do Dubčekovy strany

V úterý minulý týden, v době, kdy jsme ještě nevěděli, s jakou zprávou přijedou naši straničtí a vládní činitelé z jednání v Moskvě, dostavil se na stranický výbor při PO jeden soudruh. Nesměle zaklepal a při vstupu dovnitř po dotazu, co si přeje, řekl prostými slovy: „Jsem Janoušek, strojvedoucí z depa a přišel jsem si pro přihlášku do strany."
Pochopitelně, že mu bylo vyhověno, a na dotaz, proč právě v těchto kritických dnech se tak rozhodl, prohlásil, že se o vstup do strany snažil již před měsícem, ale zase ta liknavost našich funkcionářů v základních organizacích. A že se přihlásil právě v těchto dnech, chce dokázat soudruh Karel Janoušek, strojvedoucí lokomotivního depa Česká Třebová, že politice Dubčeka věří a že ho chce svou prací a činností ve straně podpořit.
V těchto pohnutých dnech nebyl jediný, neboť na stranickém výboru vydali dalších sedm přihlášek pro nové členy KSČ.
(Hlavní tah, časopis železničářů provozního oddílu Česká Třebová, 5. září 1968)

Brzy jsem pochopil

To jsem nikdy neviděl, aby strojvedoucí na pantografové jednotce nějak pečlivě dbal o čistotu vozové skříně. A ony jsou na různé ty čmouhy i jiné nečistoty zvlášť citlivé. Až nedávno jsem pozoroval strojvedoucího s kbelíkem a hadrem, jak umýval stěny. Přitom se nějak pečlivě vyhýbal křídovému nápisu. Stálo tam: Náš draze milovaný Svoboda. Tak tedy proto ta péče.
(Hlavní tah, časopis železničářů provozního oddílu Česká Třebová)

Drahý a milovaný Leonide Brežněve!

2. 9. 1968 – 13. den okupace

Heslo dne: Na shledanou v lepších časech!

Drahý a milovaný Leonide Brežněve!
S obdivem a láskou, sahající za hranice naší galaxie, vzhlížíme k Vám a posíláme naše bratrské pozdravy k Vám do Moskvy, do města, z něhož tak prozíravě a moudře obhlížíte nás socialistický tábor, neustále sužovaný imperialisty a jejich přisluhovači. Jsme neskonale vděčni, že Vaše orlí oko z tak vysokého postavení zavčas zahlédlo naši malou zemičku už už zchlamstnutou imperialistickou obludou, před kterou se v zoufalství třásl celý náš národ.
Jako jeden šik stáli jsme obklopeni hájkem s malými dubčeky a smrky a třásli se o svobodu.
Jako rajská hudba zazněl nám v hodině dvanácté (promiňte 23. hod.) šustot Vašich obrněných tančíků a letících vlaštoviček, na jejichž kolech a křídlech poslal jste nám, drahý Leonide, opět mír a blaženost do našich srdcí a ujištění, že sami nikdy nezůstaneme. Rychlost, s jakou jste to všechno provedl, nás zastihla bohužel nepřipraveny. Nemohli jsme připravit ani květiny, ani tribuny, ani řečníky a ani pohoštění. Vaši vojáčci se na nás za to právem horšili (udělali nám ti Vaši lumpíci sem tam i pif paf a bum bác – no, co máme Vám povídat, moc jsme se s nimi nasmáli. Fotografie pošleme!).
Vůbec Vám nevytýkáme, že jste nám v tom fofru pod rouškou noci omylem odvezli naše státní a veřejné představitele místo plíživých kontrarevolucionářů. To nic, to se kolikrát stane i ve dne, natož pak v noci. Ostatně, brzy se to vysvětlilo, a poslal jste nám je všechny i s dokumentem a podpisem zpátky.
Za Vaši lásku a obětavost přijměte, prosíme, naše pozvání k nám na Orlík. Pro orla Vaší velikosti jsme lepší hnízdečko, bohužel, nenašli. Nikoho si s sebou nemusíte vozit. Budete se tam v otevřených, přátelských a bratrských diskusích, zajímajících obě strany, zaručeně cítit jako doma.
Doslechli jsme se, že snad hodláte brzy odvolat domů Vaše ogary. Nu, co naplat, život není samá legrácka, ale i práce. My si tady opravíme  silnice, domy, mosty, uděláme nějakou tu kremaci a pak si zase ty Vaše „pruďasy" pozveme.
Výzdobu, kterou jsme zvládli dodatečně a v rekordním čase, za spontánního nadšení celého národa, ponecháme, protože se jistě na dlouho loučit nebudeme.
S navěčně bratrskými pozdravy
Vaši Čechoslováčci

Schváleno censurou

1. Do front na sovětské knihy, časopisy a noviny se stavějte až od 5 hod.
2. Odmítejte navštěvovat jiné filmy než sovětské.
3. Rozeberte si spojenecká a bratrská vojska do svých domovů (na celé zaopatření).
4. Vyzdobte domy vlajkami a portréty našich ochránců.
5. Všemi prostředky (i tělem) zabraňte odchodu spřátelených armád.
6. Učte se pilně rusky, maďarsky, polsky a bulharsky. Jde o světové jazyky, s kterými se domluvíte všude. (Když tak určitě všude na východ od ráje.)
7. Když dovolená, tak víte kde!
8. Rozšiřujte přátelskou korespondenci, hlavně a především se sovětskými občany.
9. Odmítejte sportovat a soutěžit s jinými, než s příslušníky států, jež nás ochraňují.
10. Když na studie, tak snad víte, kde vám toho mohou namluvit nejvíc.
11. Ze SČSP udělejte super masovou organizaci (odznaky a vlaječky v dostatečném množství ve všech skladech).
12. Braňte a střežte a za každých okolností a příležitostí náš pevně semknutý obranný svazek, který by nám mohl být ukraden.
(Svobodný zpravodaj n. p. Vigona)

Autor: Redakce

21.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Operátor výroby - obsluha lisů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Semanínská č.p. 2090, 560 02 Česká Třebová 2. Pracoviště: Ims - drašnar s. r. o., Semanínská, č.p. 2090, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Pavla Kovářová, +420 770 156 501.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Manipulant. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Semanínská č.p. 2090, 560 02 Česká Třebová 2, PRACOVNÍ NÁPLŇ: , - manipulace s materiálem a zbožím ve výrobě, - kompletace finálních balení, - příprava materiálu, POŽADUJEME: , - spolehlivost, pracovitost, - platné oprávnění řidiče motorového manipulačního vozíku výhodou. Pracoviště: Ims - drašnar s. r. o., Semanínská, č.p. 2090, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Pavla Kovářová, +420 770 156 501.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/nice pro příjmovou kancelář. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Lázeňská č.p. 58, 561 12 Brandýs nad Orlicí, NÁSTUP DOHODOU , CO BY BYLA VAŠE PRÁCE: , - telefonická a emailová komunikace s pacienty a klienty, - zajištění chodu příjmové kanceláře, - evidence přijatých dokumentů, CO OD VÁS BUDEME OČEKÁVAT: , - VŠ nebo středoškolské vzdělání, - velmi dobré komunikační schopnosti, - pečlivost, spolehlivost a samostatnost, zodpovědnost za svěřenou agendu, - znalost angličtiny na dobré úrovni , - znalost dalších jazyků vítána, - velmi dobrá znalost práce na PC (MS Word, MS Excel), - časovou flexibilitu, - kladný vztah a trpělivost při práci a komunikaci s převážně staršími lidmi, CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT: , - perspektivní zaměstnání v moderním prostředí zdravotnického zařízení akreditovaného SAK, o.p.s., - stabilní zavedená pozice v zařízení s dlouholetou tradicí, - možnost dlouhodobého pracovního vztahu (smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou), - práci na plný úvazek, - finanční ohodnocení až 25.000,- Kč, - roční/půlroční odměny , - pravidelné vánoční a letní společenské a vzdělávací akce s občerstvením, - možnost karierního i platového postupu , - hrazené vzdělávací kurzy a školení, - příspěvek na stravování v místě výkonu práce, - 5 týdnů dovolené včetně volna v období vánočních svátků, - práci v klidném prostředí v užším kolektivu, - no. Pracoviště: Rehabilitační ústav brandýs nad orlicí, Lázeňská, č.p. 58, 561 12 Brandýs nad Orlicí. Informace: Jiří Ducháček, +420 465 544 031.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁSTUP DLE DOHODY, MÍSTO VÝKONU: Pivovar a restaurace Faltus, Moravská č.p. 207, 560 02 Česká Třebová 2, POŽADUJEME: , - minimálně středoškolské vzdělání - vyučen, - prokazatelnou praxi alespň 1 rok, - čístý trestní rejstřík, - slušnost, zodpovědnost, - ochotu dobře pracovat a dále se vzdělávat, NABÍZÍME:, - nadstandartní finanční ohodnocení, - pitný režim, - dotovanou stravu, - pitný režim, - individuálnáí benefity, - práci v moderním prostředí v centru města, - prima kolektiv, - přátelský a férový přístup, - práce krátký-dlouhý týden, KONTAKT: Daniel Košek telefoinicky, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: Armat spol. s r.o. - pivovar a restaurace faltus česká třebová, Moravská, č.p. 207, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Daniel Košek, +420 725 746 528.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zámrsk si na letohradské půdě otevřel střelnici

FFT Slopestyle 2018 v Ústí nad Orlicí.
21

OBRAZEM: Bikeři ohromovali svými triky

Také policie se chystá na Cihelnu

Králicko - Policie pozvala příznivce vojenské historie do Králík na letošní ročník Cihelny 2018.

Mužstva musí stále pracovat

Orlicko - Jaké jsou ohlasy na víkendové fotbalové zápasy?

Horko ohrožuje seniory

Česká Třebová - Horké počasí seniorům nesvědčí, komplikuje jejich zdravotní stav. Přesvědčili se o tom i českotřebovští strážníci, kteří v minulém týdnu během čtyřiadvaceti hodin museli zasahovat u dvou takových případů.

Pro předplatitele Deníku lístky na Cihelnu zdarma

Ústí nad Orlicí - Předplatitelům Deníku nabízíme volné lístky na 21. ročník vojensko-historické akce Cihelna 2018, který se bude konat 17. až 19. srpna 2018 v Králíkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT