A znovu! Českou Třebovou čeká opakované podání žádosti o dotaci na omlazení atletického stadionu Na Skalce. Město tak pocítilo dopad kauzy rozdělování dotací na ministerstvu školství.

Poskytování dotací pro sportovní organizace a svazy bylo pozastaveno kvůli policejnímu vyšetřování na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Dotklo se to i tří žádostí o dotaci, které přišly z České Třebové. Jednou z nich byla žádost o šestimilionovou dotaci na atletický stadion, kde město plánuje rekonstrukci za devatenáct milionů korun. Další dvě žádosti podaly fotbalový klub a hokejový oddíl.

Repete v červnu

„Dotační program byl pozastaven. Nyní musíme zažádat o dotaci znovu, to bude posuzovat již nová komise. Hlavní bude, jaké nastaví na ministerstvu parametry a podmínky," vyjádřil se k situaci starosta České Třebové Jaroslav Zedník.

Opakovaně zažádat o pozastavené dotace by mělo být údajně možné již v červnu. „Paní ministryně končí v čele školství v květnu a uvidíme, kdo nastoupí místo ní. Ministerstvo školství pro mě bylo vždy nejzačarovanějším ministerstvem," glosoval Jaroslav Zedník.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) mělo obcím a sportovním spolkům poskytnout dotace na rozvoj a modernizaci sportovišť, nyní je dotační projekt ale pozastaven.

Stadion dosluhuje

Město Česká Třebová připravilo investiční projekt na rekonstrukci atletického stadionu Na Skalce za účelem rozvoje mládežnického a výkonnostního sportu a jako náhradu za ten stávající, který dosluhuje.

Stadion čeká rozsáhlá rekonstrukce, která má být rozdělená do dvou etap. Nejprve je v plánu postavit atletickou dráhu s potřebným vybavením a oplocením. Druhá etapa zahrne další zázemí včetně šaten, které by měly sloužit i přilehlému zimnímu stadionu. To by však mělo být řešeno s úplně novou žádostí o investiční příspěvek.

Pozastavení dotací zřejmě zamíchá s termíny a stavbu oddálí. Město plánovalo zahájení stavby letos a dokončení za rok. Na úplné dokončení atletického stadionu Na Skalce si tak sportovci možná počkají ještě pár let.

Žádostí bylo víc

Z České Třebové směřovaly na MŠMT ještě další dvě žádosti. Jedna putovala z Fotbalového klubu Česká Třebová, který žádal o velkou dotaci na stavbu hřiště s umělou trávou a osvětlením, a druhou podal hokejový oddíl TJ Lokomotiva, který požádal o poměrně malou dotaci na rekonstrukci sociálního zařízení kuželny v Kozlovské ulici. Avšak ani tyto dvě žádosti nebyly vyslyšeny.