Pomáhalo mnoho dobrovolníků

A Štědrý den, stejně jako kdekoli jinde, patří ke dnům nejočekávanějším a nejsvátečnějším i v Domově pod hradem Žampach. Aby atmosféra tohoto dne byla opravdu výjimečná a příjemná, o to se postarali zaměstnanci domova za podpory mnoha dobrovolníků a dárců. Tradičně mezi ně patří také členové Oblastního spolku Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí.
Vánoce v domově, to však není jen vůně cukroví, štědrovečerní ryba a radost z dárků pod stromečkem, ale i několik s vánocemi souvisejících akcí. K těmto Jaromír Fabián, vedoucí sociální péče domova, říká: „Jedná se vlastně dnes už o akce tradiční, ať už je to vánoční besídka pro obyvatele domova, různá vystoupení hudebního souboru Barbušáci na akcích v okolí, nebo účast obyvatel domova na vánoční besídce sboru Českobratrské církve evangelické v Letohradě."
Domov však připravuje v předvánočním čase také akce pro veřejnost. V minulosti to býval Živý betlém v podání obyvatel a zaměstnanců domova. Letos došlo k velké změně a návštěvníci se mohli zúčastnit Vánočního jarmarku, tvořivých dětských dílen spojených s rozsvícením vánočního stromu v areálu domova a koncertu vokálního okteta Generace z Ústí nad Orlicí v zámecké kapli.

Dárky udělaly pod stromečkem radost

„O obměně tradičního Živého betlému jsme uvažovali již delší dobu. Jsme rádi, že i nová akce přilákala do zámeckého areálu tak velké množství návštěvníků a zejména dětí do tvořivých dílen," říká Luděk Grätz, ředitel žampašského domova. Jak dodal, nezbývá než popřát obyvatelům a zaměstnancům domova vše dobré do roku nového a poděkovat všem, kteří mu pomáhají. „Naše poděkování náleží také všem, kteří se zapojili do akce Strom splněných přání. Mnoho dárků, které udělaly pod stromečkem radost našim obyvatelům, pochází právě z této veřejné sbírky," uzavírá Luděk Grätz.

Vánoce v Domově pod hradem Žampach.