Jednalo se o nepostupovou soutěž tanečních kolektivů v kategoriích streetdance, discodance, showdance, parketové taneční kompozice a volný tanec.

Na 600 tanečníků prošlo v neděli 10. března ve společenském sále VDA na Skalce registrací. Pro více než 300 diváků a osmičlennou porotu připravili tanečníci 56 vystoupení. Skupiny z České Třebové, Pardubic, Prahy, Hradce Králové, Litomyšle, Svitav, Lanškrouna a mnoha dalších měst vytvořily v k prasknutí naplněném sále vynikající atmosféru. Výkony tanečníků hodnotila vysoce odborná porota. Ta se sjela z Prahy, Brna i Olomouce. Někteří porotci byli profesionály, jiní mistry ČR či Evropy ve svém tanečním stylu. Nejen pro vítěze byly připraveny odměny a hodnotné věcné ceny.

Bezmála sedmihodinový maraton tance byl zakončen vyhlášením kategorie dospělých. Moderování se se ctí zhostila Magda (Peterková) Vopařilová, která diváky i tanečníky nejen přivítala společně s místostarostkou Jaromírou Žáčkovou, ale motivovala je po celou dobu soutěže. Akce, které se zúčastnilo na 900 účastníků, byla velmi organizačně náročná. Za to, že vše dopadlo, jak mělo, patří poděkování především všem dobrovolníkům, kteří s organizací akce pomáhali, tanečníkům a jejich rodičům, sponzorům.