„Na posledním jednání Svazku obcí Lanškrounsko v Cotkytli bylo ze třinácti starostů třináct pro, abychom se zabývali tím, pokud budou podmínky optimální, jak získat rozhlednu Lázek do majetku svazku," uvedl Radim Vetchý. „Je to známé místo a dovedu si představit, že se obnoví provoz rozhledny a občerstvení," doplnil.

Vlastníkem rozhledny i vedlejší turistické chaty je společnost Deneta. Ta je podle insolvenčního rejstříku od února v konkurzu. Obce nyní čekají na uspořádání dražby vyhlídky. Volně přístupnou chatu devastují vandalové.

Podle předsedy KČT Lanškroun Zdeňka Šestáka bude zásadní otázkou, kdo bude objekt s rozhlednou udržovat: „Tento podnik nikdy nebude ziskový. Lázek leží mimo dosah velkých měst. Rozhledna je to nádherná, ale z ekonomického hlediska bude ztrátová. Někdo to bude muset vzít na svá bedra a dotovat. A to už odkoupení a obnova bude stát nějaké peníze." Provoz rozhledny před řadou let zajišťovali i lanškrounští turisté. „Dnes už je hodně málo lidí, aby na Lázek chodili zadarmo, tak jak my před pětadvaceti lety," upozornil Zdeněk Šesták.

Podle znaleckého posudku činí odhadní cena dřevěné rozhledny a rekreační chaty včetně pozemků 831 500 korun. Hodnotu samotné budovy chaty znalec spočítal na zhruba 97 000 korun, bývalé prodejny vstupenek na 91 000 a rozhledny na 516 000 korun. ČTK to zjistila z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

K záchraně vyhlídky radnici vyzval otevřeným dopisem i Klub přátel rozhleden.  Na vrchu Lázek byla v roce 1912 vedle mohyly zasvěcené Svatopluku Čechovi původně postavena dřevěná věž se zastřešením vysoká 15 metrů. V roce 1918 byla stržena, současná rozhledna byla vybudována ze sbírky Klubu českých turistů v Zábřehu v roce 1933. Dřevěná konstrukce je vysoká 20 metrů, vyhlídková plošina je 17 metrů nad zemí a vede k ní 87 schodů. Současně byla postavena i chata pojmenovaná po berním úředníkovi Františku Reichlovi ze Zábřehu. Po listopadu 1989 se rozhledna vrátila klubu turistů, v roce 1995 přešla do soukromých rukou.