Z Králicka zazněl požadavek na možnost pozdějšího spojení o víkendu. Nově tak bude možné dojet do Králík denně vlakem 7157 s odjezdem ve 22.03 z Ústí nad Orlicí, který zde má přípoje ze směru Praha i Česká Třebová, tedy o více než hodinu později, než je to možné ve stávajícím jízdním řádu.

Pardubice – Č. Třebová
Přímé spojení z Pardubic na Letohradsko bude nově o 2 hodiny později proti současnosti. V 15.42 pojede nově osobní vlak z Pardubic do České Třebové (nepojede v neděli) a v 17.42 pojede místo do České Třebové až do Letohradu a Lichkova (nepojede v sobotu).
Ve večerních hodinách bude v Pardubicích nově zajištěna návaznost na osobní vlaky směrem do Moravan od vlaků railjet. Konkrétně odjede Os 5031 z Pardubic do Chocně a České Třebové ve 20.50.
Ke změnám dochází v pozdních večerních hodinách mezi Českou Třebovou a Pardubicemi, kdy Os 5052 pojede z Chocně do Pardubic už ve 21.40, tedy zhruba o půl hodiny dříve než v současnosti (pouze v pracovní dny) s vazbou na vlak railjet 372 do Prahy a na další vlaky směr Hradec Králové a Hlinsko v Čechách. V neděli večer pojede nově Os 5042 z České Třebové ve 21.58 do Chocně, čímž bude nově zajištěno večerní spojení do Brandýsa nad Orlicí.

Č. Třebová – V. Opatovice
V neděli ráno pojede první vlak z M. Třebové do České Třebové zhruba o hodinu později. O víkendu večer bude nově možné odjet z Č. Třebové do M. Třebové až ve 22.11, tedy po dojezdu přípojných dálkových vlaků ze směru Praha i Brno.

Choceň – Litomyšl
Hlavní změnou na této trati je obnovení dopoledního páru vlaků mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí, který pojede nově denně (dosud jezdil jen o víkendu).

Č. Třebová – Lanškroun
K menší změně dochází pouze ve večerních hodinách, kdy bude nově osobní vlak z České Třebové do Lanškrouna denně odjíždět ve 22.08 po dojezdu přípojných dálkových vlaků.

Hradec Králové – Choceň
Jedinou významnou změnou na části této tratě bude zavedení nového spěšného vlaku z Hradce Králové v 5.39 přes Borohrádek (6.07) do Chocně s příjezdem v 6.21, který pojede ve dnech školního vyučování.

Týniště n. O. – Letohrad
Jedinou větší změnou bude přesun křižování „školních" vlaků ze Žamberka do Litic nad Orlicí, což umožní zkrácení cestovní doby u osobního vlaku Os 5152. Ten pojede nově z Letohradu v 6.46 (nyní 6.35) a do Týniště nad Orlicí dorazí ve shodný čas jako nyní, tj. v 7.54.

Ústí n. O. – Králíky – Štíty
V mezistátní dopravě dojde k ukončení vedení přímých vlaků až do polského Klodzka či Wrocławi. Nově bude nutný přestup v Lichkově (v jednom případě v Międzylesie). Počet spojů však zůstává zachován.
Změny na této trati se týkají zejména víkendové dopravy. Nově bude možné z Ústí nad Orlicí do Králík odjet ještě ve 22.03, a to i o víkendu. Místo toho nepojede v sobotu osobní vlak ve 20.46 z Ústí nad Orlicí do Letohradu. Kvůli zlepšení přípojových návazností v Ústí nad Orlicí na rychlík směrem do Prahy v sobotu ráno pojede nový vlak Os 7186 z Králík v 6.16 s příjezdem do Ústí nad Orlicí v 7.16, kde bude možné přestoupit na rychlík směrem do Prahy (v 7.23) i do Brna (v 7.38).

Česká Třebová – Brno
Osobní vlak Os 15367 pojede z České Třebové do Svitav až ve 14.24, čímž zajistí těsný přípoj od vlaku railjet 77 z Prahy. Později pojede také Os 4763, a to v 19.02 z České Třebové, čímž zde budou rovněž zlepšeny návaznosti ze směru Praha. Večerní Os 4765 pojede z České Třebové do Letovic již ve 22.10, tj. cca o 50 minut dříve.
O víkendu dojde k navázání přípoje v České Třebové od Os 4762 z Letovic na rychlík vyšší kvality s odjezdem v 6.14.

(zr)