Za pouhé tři týdny zmizela v rychnovském regionu tři auta. Slehla se po nich zem.

Předevčírem další majitel Škody Octavia combi přišel o své auto. „Neznámý pachatel využil toho, že auto stálo na odstavné ploše u lesního porostu v Albrechticích nad Orlicí,“ uvedla včera Vlasta Lepková, tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov n. K. Majitel uvádí, že auto mělo hodnotu 252 tisíc korun.

V poslední době jde o třetí Škodu Octavii, po které se slehla zem v rychnovském regionu. Prvním případem (6.11.) byla krádež téměř nového vozu za více než 700 tisíc při zkušební jízdě. Z lipovského autocentra vyjel vůz se šoférem a dvěma potenciálními zákazníky. V Litohradech slušně vyhlížející muži projevili zájem o řízení auta a pracovníkovi firmy ujeli.

Podruhé nenašel svou Škodu Octavii na parkovišti před domem v Kostelci n. O. majitel ráno 15. listopadu. Škoda činí 249 tisíc korun.

„Ani jeden z vozů se nenašel. Mnohá kradená auta mizí v Polsku a často dál postupují až na Ukrajinu. V poslední době však řada aut neopouští ani republiku. Gangy vozy rychle uklízí a dají si práci, aby je mohly co nejrychleji prodat,“ uvedl Richard Chaloupka, kriminální komisař Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov n. K.

Pokračoval, že Škody Octavie jsou v kurzu. Právě díky vysoké poptávce se úměrně navyšuje i počet krádeží.

Neoficiální zdroje potvrzují, že například v Polsku lze koupit i servisní knížku. Další doklady není problém falšovat.

„V posledních dvou letech je o octavky velký zájem. Já vozím auta z Německa a jezdím i dál. Právě Škody Octavie ve verzi combi vozím poměrně často. Nikdy jsem neměl problém auto prodat. Dokonce ani nebyly dlouho na internetu a hned volali zájemci,“ prozradil jeden z dovozců ojetých vozů na Rychnovsku. „Mohu potvrdit, že se celá řada věcí může sehnat v sousedním Polsku. Lidé z oboru vědí, kde se ptát. Není tajemstvím, že hodně aut, která u nás zmizela, skončila v Polsku,“ uzavřel dovozce.

Po ukradených autech se slehla zem. Tři Škody Octavie se ztratily za pouhé tři týdny. Policie krádeže šetří. Nevylučuje však možnost, že zloději nejsou zregionu, ale jde o gangy, které operují na celém území republiky. Určitou ochranou proti krádežím je, nenechávat vozy na odlehlých místech, raději je garážovat a podobně.