Do soutěže, kterou tradičně vypisuje Ministerstvo dopravy České republiky a Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), se region přihlásil z podnětu svých příznivců v březnu letošního roku. „Prvního příjemného překvapení se nám dostalo v podobě pozvánky na nominační večer 19. května a převzetí diplomu jednoho z patnácti finalistů v Martinickém paláci na Hradčanech. To jsme už začínali tušit, že naše unikátní síť cyklostezek může svými technicko-ekonomickými parametry, šetrným vsazením do krajiny a hlavně užitnými kvalitami obstát i ve velmi silné konkurenci skvělých velkých miliardových staveb,“ uvedl manažer Regionu Orlicko–Třebovsko Pavel Neumeister. A jeho slova se také potvrdila. Na nedávném slavnostním večeru v Betlémské kapli cyklostezky získaly významné ocenění, Cenu SFDI v soutěži „Česká dopravní stavba roku 2009“ v kategorii „stavby zvyšující bezpečnost a plynulost dopravy bez určení rozpočtu a financování“.

„Naše cyklostezky jsou dokonalým příkladem vytvoření podmínek ke sportu pro všechny bez omezení a opakovaný monitoring potvrzuje jejich vysokou frekventovanost,“ doplnil Neumeister.

Ocenění přichází v roce, kdy si Region Orlicko–Třebovsko připomíná deset let existence, a je jistě hezkým „dárkem“ k jubileu.

(tz, re)