Připravila bohatý program, v němž prezentovala jednotlivé obory vyučované na „zušce". Vystoupení se konala na různých místech ve městě, například na Mírovém náměstí, v areálu římskokatolické fary, v nákupní galerii Nová Louže, na Kociánce, před ZUŠ nebo v hylvátském Měšťanském pivovaru. Foto: Lukáš Prokeš

ZUŠ v České Třebové si pro návštěvníky připravila koncert letošních absolventů společně se vzácným hostem, kterým byl jeden z nejlepších současných klavíristů Ivo Kahánek. Ten absolventy místní „zušky" ošerpoval a v závěru koncertu si hosté užili jak jeho sólové vystoupení, tak skladbu v komorním duu pro dva klavíry s bývalou žákyní Jarmilou Holcovou. Ve foyer proběhla výstava prací absolventů výtvarného oboru.

Hudbou a tancem oslavila celostátní happening i ZUŠ Vysoké Mýto. Její žáci vystoupili nejen před budovou „zušky", ale i na dalších místech Mýta. V centru města pak žáci prověřili zvuk nově instalovaného křídla v altánu na náměstí, na které si i v dalších měsících budou moci zahrát všichni obyvatelé či návštěvníci města. Klíč od klavíru je k zapůjčení v informačním centru.