Program byl více než pestrý. Nechyběla prezentace z fotek setkání, předání získaných klíčů k historii i současnosti a darů starostou města Jiřím Dytrtem, vystoupila taneční skupina Neon a hlavními hvězdami večera byly byly dva soubory: italský Musica di crescendo San Salvo z Frasagradinarie a Lentelly a žamberský Big Band. 

V Žamberku se setkání konalo už počtvrté a tentokrát se zúčastnily výpravy z partnerských měst sedmi zemí – domácí Žamberk přivítal studenty z německých Senftenbergu a Püttlingenu, zúčastnila se i výprava francouzského Saint Michel sur Orge, italských Fresgrandinaria a Lentella, maďarského Veszprému, polská Nowa Sól a lotyšská Dundaga.

Studenti po celou dobu setkání sbírali klíče k historii, které odemkly minulost a současnost. Vyzkoušeli si také tradiční řemesla – malování kraslic, zdobení perníku, výrobu svíček, smaltovaných přívěsků i tisk na textil. Navštívili Orlickou bránu, Prahu i Dolní Moravu, vyzkoušeli si připravit tradiční český chlebíček a nacvičili grotesky. Tři nejlepší z nich – polskou, českou a italskou pak mohli vidět diváci právě na zakončení v Muzeu starých strojů.