Oblíbenou pochutinu, jakou je dnešní obložený chlebíček, považuje většina Čechů za naprostou samozřejmost. U jeho zrodu však stál orlickoústecký rodák Jan Paukert, který se svou ženou Štěpánkou provozoval slavné pražské lahůdkářství na Národní třídě.

Myšlenka začít s obloženými chlebíčky prý vznikla u rodinné přítele, malíře a bohéma Jana rytíře Skramlíka, který byl velký jedlík a tehdy oblíbené jednohubky mu tak nevyhovovaly. A tak vznikla myšlenka obložených chlebíčků, na kterých si záhy pochutnávala celá prvorepubliková smetánka. Favoritem herce Vlasty Buriana měly být chlebíčky s roastbeefem, A Lahůdky Paukert ve své největší slávě patřily k perlám evropské gastronomie. Rodinnou tradici ukončil až komunistický režim a znárodnění podniku. Po revoluci rodina podnik opět převzala.

Do bytu 61letého muže musela vniknout zásahová jednotka.
Muž v Lanškrouně se zabarikádoval v bytě. Vyjednavač nepomohl, zásahovka ano

Právě chlebíčkový fenomén ve čtvrtek odpoledne připomnělo Městské muzeum v Ústí nad Orlicí. „Já jsem doufal, že tu budou chlebíčky se sardelovou pastou. A přání se mi vyplnilo, byly výborné,“ řekl jeden z gurmánů Petr Bodlák.

Aby ne, akce se zúčastnili renomovaní šéfkuchaři, které uvedl předseda Východočeské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů Fratnišek Rybka, který pochází také z Ústí nad Orlicí.

Českou gastronomickou specialitu přijeli do Ústí předvést profesionální výrobci. Na akci vystoupil mimo jiné Pavel Švestka, současný šéfkuchař a spolumajitel firmy Jan Paukert Bistro. „Potěšující jistě je, že díky výborné spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů jsme měli k dispozici dostatečné množství chlebíčků. Ke každé zakoupené vstupence tak návštěvníci dostali chlebíček zdarma,“ řekl ředitel muzea Radim Urbánek.

Kromě tradičních receptur, jako jsou chlebíčky šunkové, s vajíčky nebo třeba humrové, se podávaly také ty v nevšedních kombinacích. Vítězem se pak podle odborné poroty stal chlebíček se slaninovou marmeládou, který v Ústí podávali na dřevorubecké bagetě.