Policie v pondělí i úterý důkladně prohledala objekty univerzity v Pardubicích, Doubravicích, Černé za Bory, Praze, České Třebové i Litomyšli, kde všude potenciální výbuch hrozil. Koleje museli z bezpečnostních důvodů opustit také studenti.
Objekt dislokovaného pracoviště v České Třebové pyrotechnici prohledali už v pondělí, v úterý policisté zkontrolovali plomby a uzavřeli nejbližší okolí budovy. Pořádková policie v úterý po osmé hodině ranní provedla kontrolu objektu a plomb, zhruba v 8.40 bylo pracoviště uzamčeno. V okruhu padesáti metrů od objektu, kde se nachází i základní škola, byly zapáskovány ulice Slovanská, Pražského a Vinohradská. Musela kvůli tomu být odkloněna autobusová doprava. Do lokality nemohli řidiči ani chodci.
Bezpečnostní opatření se dotkla i obyvatel přilehlých rodinných domků. Byli instruováni, aby se nezdržovali venku ani u oken směřujících k objektu.
Jak se odpoledne ukázalo, hrozba výbušninou byla planá výhrůžka. Ale to neznamená, že končí vyšetřování a sčítání nákladů na celou planou operaci.
Anonym se v případě dopadení má na co těšit. Podle zákoníku by to mohlo být až osm let za mřížemi. „V současné době věc kvalifikujeme jako podezření z trestného činu obecného ohrožení. Za takový skutek hrozí případnému pachateli trest v rozmezí pěti až osmi let odnětí svobody," uvedla mluvčí policie Jitka Vavřinová.