Průvod vyšel od Kociánky na Mírové náměstí, nechyběli v něm ani zástupci měst celého Orlickoústecka či hejtman Martin Netolický, zástupce Hasičského záchranného sboru a řada dalších hostů.

Na Mírovém náměstí pak byl představen a požehnán nový prapor okresního sdružení, jehož autorem je Zdeněk Velebný z Ústí nad Orlicí.

Na lícové straně praporu je umístěn znak dobrovolných hasičů, překrytý státním znakem, okolo tohoto znaku jsou znaky 10 měst okresu Ústí nad Orlicí podložené symbolicky 10 lipovými pruty přepásané českou bikolorou. Po krajích praporu je umístěno 145 hvězdiček, symbolizujících počet sborů v Ústeckoorlickém okrese. V rozích praporu jsou umístěny lipové ratolesti přepásané českou trikolorou. Na straně rubové je umístěn sv. Florián, patron hasičů, s ochrannou rukou a rozvinutým praporcem nad masivem Králického sněžníku. Okolo je pak nápis Okresní sdružení hasičů Ústí nad Orlicí. Rohové motivy kopírují lícovou stranu praporu. Na závěr slavnosti starostové, hejtman a hosté umístili na prapory všech zúčastněných sborů pamětní stuhu jako památku na tento den.