V pátek odpoledne se uskutečnily koncerty pěti kapel, kromě místních Smile Back a Dolly Bus Band na náměstí vystoupila Poetika a po nich si zhruba tři tisíce lidí užily nadupaný koncert slovenské hudební stálice - kapely No Name s nezaměnitelným humorem jejího frontmana Igora Timka.

O hudební tečku se pak postarala kapela Mydy Rabycad. Na náměstí po celý pátek a sobotu nechybělo bohaté občerstvení, oblíbený Bum Bum Bar, adrenalinový Extreme a několik dalších atrakcí pro děti.

V sobotu se veřejnosti otevřela firma OEZ a na čtrnáctou hodinu zhruba sedm stovek lidí zamířilo na Hradisko nedaleko kaple sv. Jana Nepomuckého. Tahákem byla historická bitva Švédové u letohradských bran, kterou zrežíroval Petr Kubíček z šermířského souboru Honorata. Na louce tak vyrostla kyšperská pevnost, která musela odolat nájezdům Švédů. Příběh byl situován do sedmnáctého století a zhruba hodinové historické ukázky se zúčastnilo bezmála dvě stě herců ze souborů z Orlickoústecka i dalších regionů, včetně souborů ze Slovenska a Polska.

Odpoledne pak program pokračoval na náměstí, kde vystoupila Dechová hudba Letohrad a o tečku oslav se postaral koncert BigBandu Letohrad s charismatickým Martinem Chodúrem.

Oslavy 740 let města Česká Třebová.
OBRAZEM: Česká Třebová slavila 740 let