Příznivci pohybu v přírodě si mohou do svých kalendářů připsat novinku, v sobotu se totiž půjde první ročník dálkového pochodu Přes kopce a dolíky. Jeho tradici se snaží obnovit v lednu letošního roku založený odbor Klubu českých turistů Dolní Dobrouč.

„Chceme obnovit turistickou akci, kterou před lety pořádal, tuším, dobroučský Sokol, ovšem někdy v osmdesátých letech se s jejím organizováním přestalo. Příprava nám dala opravdu hodně práce, ale věříme, že lidé přijdou a že nám bude přát počasí. Přáli bychom si alespoň pět set účastníků,“ řekl včera Deníku Miloš Pecháček z pořádajícího odboru KČT.

Jak prozradil, obnovená akce je určena jak pěším turistům, tak i cyklistům. „Dálkoplazům“ budou nabídnuty trasy o délkách 5, 15 a 30 kilometrů, cyklisté budou moci vyrazit na trasy dlouhé 30 a 50 kilometrů. Startovat se bude od 8 do 10 hodin z dobroučského fotbalového hřiště, kde je pro všechny také cíl. Trasy účastníky mj. zavedou k Horákově kapli, na Lanšperk, do Vápenek, na Strážný a další zajímavá místa. Terény, jimiž trasy vedou, jsou bezesporu atraktivní.

Pořadatelé připravili pro všechny, kdo přijdou či přijedou, slosování účastnických karet o zajímavé ceny, chybět nebude ani doprovodný program – statická ukázka armádní techniky, prezentace techniky místních dobrovolných hasičů, projížďky na koních, aerobic show skupiny Ladies Letohrad a kapela Benkroft.
Sobotní akce je pro nový odbor KČT určitě nejzásadnějším počinem v jeho dosavadní existenci. „To, že se pochod pokusíme obnovit, jsme se dohodli už při zakládání našeho odboru. Pochod je připravený, takže opravdu nezbývá než si přát, aby vše vyšlo podle našich představ,“ prohlásil Miloš Pecháček. Činnost dobroučských turistů je podle jeho slov velmi slibně rozjetá, dnes má odbor už čtyřiadvacet členů.