Svah pod areálem se má proměnit na park, který bude spojnicí s hokejbalovým hřištěm v Benátkách, kde vznikne také dopravní hřiště.

Srdce českotřebovského sportovce plesá. Ve Třebové se na sport myslí.

Sportovní halu postavil kraj za necelých 57 milionů. „Bohužel musím říct, že to je jenom tělocvična," není úplně spokojený reprezentační volejbalový trenér Luboš Vašina, který za vzor dává sportovní halu ve Svitavách. „Podotýkám, že škola si tělocvičnu zaslouží, měla tam stát už dávno. Mrzí mě ale, že nebyl realizován projekt unikátního seskupení sportovišť Na Skále," říká Vašina a jedním dechem kritizuje i výšku haly, která podle něj potřebám volejbalu neodpovídá. Obává se, že prim tam budou hrát basketbal a florbal.

Město u haly vybudovalo parkoviště. Příští rok má v plánu opravit příjezdovou komunikaci i rozpadající se schodiště.

„Nezbytná je rekonstrukce vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný," upozorňuje hejtman Martin Netolický.

Především tam město plánuje modernizaci atletického stadionu. V první etapě za zhruba 15 milionů položí tartan, napřesrok dojde na šatny. Ovál dokonce příští rok dostane přednost před tenisovou halou. „Mezi hlavní výhody pevné tenisové haly patří úspora elektrické energie, celoroční využitelnost, komfort a relativní bezúdržbovost, dlouhá životnost, finanční soběstačnost a v neposlední řadě zde bude možné pořádat i prestižní tenisové turnaje," těšil se předseda Tenisového klubu Česká Třebová Jaroslav Rybka. Starosta města Jaroslav Zedník ale uvedl, že prioritou je lehkoatletický stadion: „O dotaci na tenisovou halu žádat nebudeme." Vzápětí ale ujistil, že se zastupiteli musí najít řešení problému. 

Tenisté tedy nemusejí klesat na mysli.

A co ostatní sportovní kluby?

To částečně závisí na ceně, která bude stanovena za hodinový pronájem nové sportovní haly. Dosud jsou sportovci zvyklí na částku kolem tří set korun. Bude to víc? „Co se týká hodinové sazby za pronájem tělocvičny, tak ta zatím nebyla stanovena," reaguje mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták. Ale byla by to jednoduchá matematika. Vezměme třeba částku 500 korun za hodinu. Tři dvouhodinové tréninky týdně a dva zápasy měsíčně po 5 hodinách by klub vyšly na 17 tisíc…