Žákyně lanškrounské školy se už zúčastnila několika soutěží v body-artu. Největšími úspěchy bylo zatím vítězství v Kalibr Cupu 2014 a první místo na veletrhu kosmetiky a zdravého životního stylu World of Beauty and Spa 2014.

Inspirace Vivaldim

Erika v Praze soutěžila mezi profesionály, tématem byla čtyři roční období „Four Seasons“. „Erika se nechala inspirovat souborem čtyř houslových koncertů od Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních období, protože se od svých pěti let věnuje hudbě. Hraje na housle a bicí,“ prozradila o žákyni vedoucí učitelka odborného výcviku Vlasta Tomanová. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Porotu tvořili známí čeští i slovenští fotografové, ale i profesionálové a školitelé mezinárodních soutěží v body-artu. Porotci hodnotili doplňky, výklad tématu a vyjádření modelu, kvalitu a techniku malířské práce, barevné kompozice a umělecký i celkový dojem s harmonií těla, obličeje, vlasů a doplňků.

„Erika na sebe poutala v průběhu celé soutěže velký zájem přihlížejících a fotografů, protože její pojetí tématu bylo zcela odlišné od ostatních, a hlavně byla nejmladší účastnicí celého soutěžního klání,“ dodala k získání titulu Objev roku 2014 Vlasta Tomanová. Podle jejích slov měla velký podíl na úspěchu i modelka Katka Marková, která na pódiu sebejistě předvedla výtvarně zpracované téma. Dívka má výdrž i trpělivost, protože obrazce se na tělo malovaly pět a půl hodiny bez přestávky. Erika téma trénovala s modelkou a pod vedením učitelky Evy Švecové naplno asi čtrnáct dní.

Má vlastní značku

„Erika je velmi nadějná žákyně, věnuje se vlastní tvorbě oděvů pod značkou Erica a pořádá vlastní módní přehlídky. Doufáme, že o ní ještě uslyšíme,“ dodávají učitelé z Lanškrouna.