Bystřec – Rozpočet obce budou zastupitelé schvalovat začátkem března, už nyní je ale zřejmý nástin investic plánovaných pro letošní rok. „Budeme opravovat komunikace a provádět údržbu. Chceme také zasíťovat šest nových stavebních parcel, aby byly připravené k prodeji," nechal do rozpočtu nahlédnout starosta obce Jan Votrubec. Jak dodal, dokončovat se bude rekonstrukce základní školy, která byla zateplena. V jejím okolí na jaře dojde na parkové úpravy. Úpravami projde i školka, a to za účelem navýšení její kapacity.
Obec už vyřešila i nakládání s bioodpadem. Už loni požádala o dotaci svazek obcí Lanškrounsko. Díky dotaci na jaře získá asi 250 kompostérů, které za nulový nájem poskytne obyvatelům. Další možností, kam ukládat bioodpad, je bioplynová stanice v obci. Obec byla úspěšná i se žádostí o dotaci na povodňové hlásiče, na jaře se proto v Bystřeci bude instalovat bezdrátový rozhlas.
Bohatý a pestrý bude letos také kulturní a společenský život obce. Od poloviny června do poloviny srpna budou víkendy nabité akcemi. Starosta Jan Votrubec potvrdil, že jako každoročně se uskuteční Benátská noc, hasičské závody nebo Walterovy slavnosti.