Součástí koupě bylo i 153 m2 pozemku, naprosto zdevastované oplocení a tři vysoké stromy, z nichž některé jsou v život ohrožujícím stavu. Za tento „skvostný" soubor v Knapovci vedení města zaplatilo soukromému majiteli z městské kasy 11 322 Kč. No nekupte to!
Když jedné soše chybí hned dvě hlavy, je očividné, že její oprava nás bude stát balík. Když k tomu připočtete ještě nové oplocení a prořez či skácení okolo stojících stromů, tak i velký optimista musí počítat minimálně v desítkách tisíc korun. Pesimista počítá o řád výš. Pokud se vedení města nepodaří alespoň na část nákladů sehnat bůh ví kde dotaci, vše opět zacvaká z městské pokladny.
Nemám zhola nic proti náboženskému zápalu vedení města. Bůh chraň. U KDU-ČSL to tak nějak „dá rozum". U politických přeběhlíků lze předpokládat, že budou nosit třeba i burku, pokud jim to zajistí placené funkce. U SNK Oušťáci a ODS je to již poněkud překvapivější zjištění. Ale proti gustu žádný dišputát. Vedení města by však k ukojení svého náboženského nadšení rozhodně nemělo využívat městskou pokladnu, tedy peníze nás všech. Třeba proto, že drtivá většina Čechů, a tedy i Oušťáků náboženským zápalem zrovna neoplývá. Asi vědí proč.

Ing. Jaroslav Řeháček (autor je zastupitel za ČSSD, rehacek@muuo.cz)