Vzpomínal, jak se opil s Milošem Zemanem, jak se stal starostou, zkritizoval současnou vládu, neopomněl své autookrosové úspěchy, předložil zdravotní dokumentaci a mimo jiné oznámil svou kandidaturu na prezidenta. „Vážené dámy, vážení pánové, ve vší vážnosti dnes oznamuji, že hodlám kandidovat na prezidenta České republiky,“ započal svůj projev Vladimír Boštík, někdejší starosta obce Vraclav na Vysokomýtsku.

„Jak říká můj vnuk: Dědo, musíš tam dát číslovku dva, protože hrad dobýváš už podruhé,“ pokračoval a připomenul, že první kandidaturu oznámil už v roce 2017. Tu však nakonec prý vzdal kvůli zdravotním komplikacím, a to navzdory skutečnosti, že posbíral 63 000 podpisů.

Boštík podle svých volí strategii kontaktní kampaně a během osmnácti měsíců se chystá objet všechny kraje v České republice. „Od vesnice k vesnici, od obce k obci, z kraje do kraje,“ vysvětlil cíle své cesty, které bude objíždět obytným autem. Brzký počátek startu prezidentské kampaně vysvětlil tím, že, ačkoliv jsou prezidentské volby naplánovány na březen 2023, nechce podcenit dřívější možnou volbu.

Nejdražší položkou kampaně jsou prý propagační trička

Cenu kampaně odhaduje prý na zhruba pět milionů korun. „Spát bude v autě, jíst se musí, ať jste kdekoliv, nejdražší položkou jsou trička,“ vysvětlil a ukázal na to, které měl právě na sobě. To nese nejzákladnější idee, se kterými hodlá porazit své soupeře. „Kluk z vesnice chce dobýt hrad“ a „Konec bordelu v Čechách“ má tak být jasným vzkazem pro potencionální voliče. Boštík během středeční konference zároveň představil svůj tým, kterým jsou v první řadě manželé Konvalinovi. Ti jsou připraveni být kandidátovi na prezidenta ve všem nápomocni.

Prezidentskou kandidaturu doposud ohlásila například advokátka Klára Long Slámové nebo senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zvažuje ji ale také Michael Kocáb, Petr Pavel nebo Danuše Nerudová.

„Naší strategií je oslovit především voliče z menších obcí a vesnic. Jak znám Vladimíra, co si umane, toho dosáhne,“ vysvětlil František Konvalina, který zároveň dodal, že si umí představit zastat post hradního kancléře.

Už během minulé volební kampaně vyšlo najevo, že se Vladimír Boštík v minulosti ocitl v dluzích, které byly důsledkem nezdařeného podnikání. Své pohledávky ale prý pravidelně splácí a nyní je na polovině cesty k úplnému umoření dluhu. „Zdůrazňuji, že má motivace není finanční. Ani nevím, jaký je prezidentský plat,“ řekl s úsměvem. Pro svou kampaň tak už zřídil transparentní účet.

Na otázku, kdo bude jeho sponzorem, odpověděl, že se veřejnost bude moci s těmito informacemi seznámit právě na jeho transparentním kontě. Zároveň zdůraznil, že velkou část kampaně bude platit z vlastních zdrojů. Protože nyní pracuje jako řidič a během své práce navštěvuje řadu měst a obcí, může prý názor široké veřejnosti ovlivňovat i během pracovní doby a peníze přitom ještě vydělávat.

Ocenil by Šlachtu, s Okamurou už nesympatizuje

Během tiskové konference Boštík také podotkl, že státní vyznamenání by udělil Robertu Šlachtovi, kterého prý v parlamentních volbách hodlá podpořit. Druhým dechem také dodal, že už nepodporuje názory Tomia Okamury, ačkoliv se s ním prý velmi dobře zná a stále oceňuje jeho pracovitost.