Kraj tu loni za jedenáct milionů korun opravil silnici III/31230 směrem na Moravský Karlov a obec jeho činy doplnila svými: opravila více než kilometr dlouhý chodník. „Investice se nachází v lokalitě bývalé české a sovětské posádky, což přináší jisté stigma. Možná právě proto sem bylo za poslední tři roky, ve spolupráci s krajem, investováno více než 20 milionů korun,“ uvedl starosta Petr Mareš.

Chodník přišel na sedm a půl milionu korun a přispěly na něj i místní firmy. V místě se totiž nachází rozrůstající se průmyslová zóna, ve které pracují stovky zaměstnanců, a to především ve společnosti zabývající se prodejem vysokozdvižných vozíků. Chodník byl slavnostně otevřen ve čtvrtek. „Chodník v místech, kde se pohybuje velké množství zaměstnanců, ale je zde i bytová zástavba a obchod, hraje svoji neocenitelnou roli v oblasti bezpečnosti. I přesto, že se jedná o silnici nižší třídy, tak je dobré že tu chodník pro občany je. Ti se tak mohou při běžném pohybu po obci cítit daleko bezpečněji,“ připomněl krajský radní Ladislav Valtr, který byl společně s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým u stříhání pásky. „Po debatě s investory, kteří v areálu sloužícím v minulosti jako posádka československé a sovětské armády budují nová pracovní místa, jsme před rokem za 11 milionů korun zrekonstruovali 1,2 kilometru dlouhý úsek silnice III. třídy směrem na Moravský Karlov. Diskuze před opravou silnice byla velmi otevřená a investoři dali jasně najevo, že je pro ně komunikace do budoucna velmi důležitá. Obec Červená Voda tehdy poskytla dotaci ve výši 1,5 milionu korun a finančně se na rekonstrukci podíleli právě také místní podnikatelé. Vybudování chodníku je pokračováním našich dohod a je dobře, že spolupráce obce, kraje a soukromých subjektů v tomto případě funguje velmi dobře ,“ shrnul Martin Netolický.

Fakt, že místní obchodníci lokalitu rozvíjejí, kvituje i starosta Petr Mareš. „ Jejich investice jsou již v řádech stovek milionů korun a další se chystají. Občas zaslechnu, že někdo nemá chuť jít do této lokality bydlet, že by raději šel do centra Červené Vody. Mým cílem je, aby se již za několik málo let říkal téměř opak – tedy, že tato lokalita je pro život minimálně stejně dobrá jako zbylá část obce. Výše uvedené investice tomu velmi pomáhají. A za to patří dík i Pardubickému kraji,“ vzkázal a pokračoval: „V této lokalitě již dnes firmy zaměstnávají více než 200 zaměstnanců. S tím je spojena i vyšší frekvence kamionové dopravy. Současně se zde nachází necelých dvě stě bytů, které sebou přinášejí osobní dopravu a pohyb nejen dětí. Proto jsem rád, že tak výrazná investice do bezpečnosti se jen zúročí. Ale nejde jen o bezpečnost. Vzniká také příjemná a bezpečná vycházková trasa kolem kaple svatého Rocha, která na jaře bude doplněna lavičkami.“

Nový chodník už slouží. Doplnil opravenou silnici.Zdroj: archiv Pardubického kraje