Vlaky si v rámci exkurze prohlédly i děti z mateřské a základní školy v Jablonném nebo zastupitelé obcí, ve kterých budou na své trase stavět. Leo Express vyjede v regionu s nízkopodlažními vlaky, ve kterých je samozřejmostí wi-fi nebo klimatizace, od 15. prosince. Ve vlacích bude platit krajský tarif IREDO a dopravce dnes zároveň spustil prodej vlastních jízdenek, které budou levnější než krajská jízdenka.

„Od 15. prosince si lidé budou moci užít pohodlné cestování ve vlacích Leo Express i na Orlicku. Stovky z nich si ho přišli vyzkoušet už v předstihu a poslechnout si, jaké novinky je čekají. Překvapilo je například, že i v regionu standardem Leo Express bude wi-fi, klimatizace či nízkopodlažnost,“ říká Jindřich Škripko, ředitel Leo Express pro závazkovou dopravu.

Na jednotlivé zastávky v Lichkově, Jablonném, Letohradu, Ústí nad Orlicí, Pardubicích a Praze dorazily minulou středu stovky návštěvníků, kteří si nové jednotky prohlédly. Například v Jablonném si kromě starosty a místostarostky jednotky prohlédly i děti z místní mateřské a základní školy. Lidé se nejvíce zajímali o možnost přestupů nebo ceny jízdného a možnost nákupu jízdenek.

„V naších vlacích bude platit krajský tarif IREDO, díky kterému budou moci lidé snadno přestupovat na návazné vlaky a autobusy. Zároveň si mohou zakoupit jízdenky i přímo na spoje v síti Leo Express, které pro ně budou v průměru o několik korun levnější. Především cestující, kteří vlaky využívají pravidelně, tak při cestování s Leo Express ušetří,“ vysvětluje Škripko. Nákup jízdenek bude možný na pokladnách v Králíkách, Jablonném a Letohradě. Stejně tak přímo ve vlaku nebo na webu www.le.cz, kde jsou jízdenky již nyní v prodeji.

Leo Express na Orlicku nasadí celkem čtyři nízkopodlažní jednotky s kapacitou 120 míst pro sezení, ve kterých je samozřejmostí wi-fi či klimatizace. Umožněna je rovněž přeprava jízdních kol či lyží. Jednotky jsou díky nízkopodlažnosti uzpůsobeny také pro hendikepované a jsou vybaveny nájezdovou plošinou a bezbariérovou toaletou. Pátá jednotka pak bude umístěna v Letohradu a bude v případě potřeby nasazena jako záložní nebo pro posílení spojů. Nasazena bude také další elektrická jednotka ve standardu Leo Express, která region ve všední den spojí jako spěšný vlak napřímo s Prahou a od pátku do neděle také polskou Vratislaví. Připraveny jsou také návazné autobusové spoje na Dolní Moravu. K zajištění provozu má Leo Express již dostatečné množství personálu. Pro doplnění stavu nicméně plánuje přijmout další personál jako strojvedoucí, technické pracovníky nebo stevardy a pokladní.