První část „stavby desetiletí“ od pátku slouží cyklistům i bruslařům

Cyklostezkou jel také vicehejtman

Do užívání veřejnosti byla předána cyklostezka spojující Ústí nad Orlicí s Letohradem, nová ubytovna v tábořišti s loděnicí V Cakli, prezentovány byly také úpravy, které dále zpřístupňují zřícenina hradu Lanšperk, na němž byla zbudována i vyhlídková plošina.

Malé slavnosti, na které se sešla řada významných hostů a stovky příznivců cyklistiky a turistiky, přálo počasí. Po několika chladných a deštivých dnech se nebe rozjasnilo a vysvitlo slunce, což jen podtrhlo příjemnou atmosféru slavnostního odpoledne.

„Bez odvahy a důslednosti všech zainteresovaných, kteří dokázali jít i do určité míry rizika, by se takové dílo nikdy nezrodilo. To, co je dnes otvíráno, je opravdu turistický klenot. Podle mého názoru jde přesně o ten typ turistického magnetu, který potěší nejen místní a zájemce z celého kraje. Je to zároveň určitě důvod, proč se vyplatí vůbec přijet do Pardubického kraje a strávit zde nějaký den,“ řekl Deníku vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

Jak dodal, realizátorům projektu se daří vytvářet lidsky příjemné prostředí, které rád navštíví a využije člověk jakékoli společenské či finanční kategorie. „Na cyklistické stezce jsme si všichni v podstatě rovni,“ prohlásil Roman Línek. Sám si také společně s početným peletonem cyklistů a bruslařů novou cyklostezku na svém kole vyzkoušel.

Těm, kteří se o úspěch ambiciózního projektu zasloužili, byla zřejmě největší odměnou chvála, jež zaznívala z úst všech, kdo se po nové cyklostezce projížděli. Nezbývá než věřit, že stejná chvála zazní i při otvírání dalších stezek vedoucích z Ústí do České Třebové a Bezpráví, které mají být oproti původnímu plánu hotovy ještě letos. V pátek to před stovkami přítomných slíbil ředitel dodavatelské firmy Strabag Vladislav Fišer.