Deník psal o tom, že se sportovci rozhodnutí zastupitelů o nejvhodnější variantě dostavby zimního stadionu dozvěděli už před Vánoci 2015. Projekt ale u ledu nezůstal, zastupitelé se jím zabývali na svém loňském prosincovém zasedání.

A jaká je aktuální situace? „Máme schváleno zadání projektové dokumentace, ta by měla být dokončena nejpozději v září letošního roku," uvedl starosta Žamberku Jiří Dytrt s tím, že ve zbylé části roku by pak město mohlo zahájit výběrové řízení na dodavatele stavby. Pod projektovou dokumentací bude podle závěrů zastupitelstva podepsána projekční společnost z Pelhřimova, která má na svém kontě například projekt rekonstrukce jihlavského zimního stadionu či stavbu regionálního kulturního a sportovního centra v Telči.

MULTIFUNKČNÍ VYUŽITÍ

Právě telčský zimní stadion za pětašedesát milionů korun byl Žamberským inspirací. V Žamberku počítají s náklady kolem sedmdesáti milionů, kromě stavby samotné bude nutné investovat také do sjezdů do sportovního areálu ze silnice I/11. Provozní náklady by neměly být vyšší než ty současné, tedy přibližně 1,2 milionu korun ročně. Využití stadionu by mělo být multifunkční: v zimě bruslení a hokej, v létě in-line bruslení, hokejbal, florbal, ale i různé kynologické akce nebo sportovní kempy, protože sportovní areál nabízí ubytovací a stravovací kapacity.