Harmonogram dodrží

Podle radního pro oblast zdravotnictví Ladislava Valtra při stavbě základny musely přijít dílčí změny v realizaci. „Důvodem bylo nevhodné podloží pro stavbu a příjezdové komunikace. Dále bylo v průběhu stavby zjištěno, že uložení sítí nebylo v souladu s normami, a bylo nutné udělat přeložky. Veškeré nedostatky se podařilo odstranit a základna bude dle harmonogramu předána k užívání již v prosinci letošního roku. Zahájení provozu je naplánováno na únor roku příštího,“ informoval Valtr.  

Ilustrační snímek. Svoz odpadu.
Do Mýta putoval Odpadový Oskar

Stávající prostory záchranky v areálu nemocnice v Hradecké ulici už nevyhovují kapacitně ani z hygienického hlediska. Záchranná služba bude v areálu sídlit dál, díky spolupráci s městem bylo pro novou budovu vytvořeno místo zbouráním již nepotřebného pavilonu a skladu. Náklady na vybudování nové základny byly vypočítány na 30,5 milionu korun, nutné úpravy podloží a přeložky sítí stály 843 tisíc korun.

V nové základně najdou záchranáři, lékaři i řidiči moderní zázemí. V objektu budou dvě garáže pro čtyři vozidla, přípravna léků a zdravotnického materiálu, sklad zdravotnického vybavení a prostředků, dezinfekční místnost a technické a provozní místnosti.

Podle tiskového mluvčího záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého se výstavbou vhodně situovaných základen v Pardubickém kraji úspěšně daří zvrátit špatné prognózy u těch nejzávažnějších stavů, například u pacientů s náhlou zástavou oběhu nebo s polytraumatem. „Například v do té doby nejodlehlejší oblasti Seči na Chrudimsku jsme zkrátili dojezdový čas přes den o významných 10 až 12 minut, což u těch nejzávažnějších stavů často rozhoduje,“ sdělil Malý.

Ilustrační foto
Domácí výuka: Jsou rodiny bez internetu

Další na řadě

Kraj pokračuje ve zlepšování zázemí výjezdových posádek záchranné služby, v minulých měsících byly otevřeny nové stanice ve Starých Čívicích, na Seči a v Chrudimi. Zatím posledním počinem je budova v Holicích, kterou záchranáři využívají od minulého měsíce.