Dnes cestující na nostalgickou jízdu vyrazí poosmé. Prozatím nejúspěšnější sobotou byl 8. červenec, kdy se parním vlakem svezlo celkem 550 lidí.
Historický vlak vyjede také v sobotu 19. srpna, kdy se v Králíkách koná vojensko-historická akce Cihelna. „Stejně jako v předchozích letech vyrazí na Cihelnu posílená souprava. Zároveň jsme v rámci této výjimečné akce připravili změnu v jízdním řádu tak, aby si mohli návštěvníci celou akci více vychutnat. Na zpáteční cestě proto budou posunuty odjezdy ze všech stanic přibližně o devadesát minut,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Cestující vozí osobní vagony zvané Rybák tažené prvorepublikovými parními lokomotivami nebo motorový vůz Krokodýl z 60. let minulého století.
„Zájem cestujících nadále trvá, což nás těší. V letošním roce využíváme nejdelší trasu ze všech tří ročníků. Po dokončení rekonstrukce jsme se vrátili až do stanice Hanušovice v sousedním Olomouckém kraji,“ dodal hejtman.
Jízdní řád historického vlaku
Trasa, odjezd/příjezd:
Česká Třebová 8:24/17:34
Ústí nad Orlicí město 8:38/17:20
Ústí nad Orlicí 8:53/17:17
Lanšperk 9:08/16:31
Dolní Dobrouč 9:14/16:25
Letohrad 9:49/16:18
Jablonné nad Orlicí 10:02/15:41
Těchonín 10:12/15:30
Mladkov 10:20/15:19
Lichkov 10:27/15:14
Dolní Lipka 10:48/14:46
Prostřední Lipka 10:55/14:38
Červený Potok 11:04/14:32
Hanušovice 11:26/14:03