Krátce po desáté hodině se v pojišťovně v Jablonném nad Orlicí objevil maskovaný muž a pod pohrůžkou střelné zbraně se dožadoval finanční hotovosti. Protože mu drobné mince nestačily, přepadené ženě sebral klíče od osobního auta. Ukradený vůz je značky Škoda Fabia Combi světle šedé barvy, s registrační poznávací značkou 4E1 1198.

Krátce nato došlo k dalšímu loupežnému přepadení. Lupič tentokrát přepadl poštovní úřad na Lanškrounsku. Opět se pod pohrůžkou střelné zbraně dožadoval vydání peněz. Úřednice v obavě o svůj život muži vydala hotovost v řádech desetitisíců. Muž, který přepadl pojišťovnu, byl popisován stejně jako ten, který loupil na poště. „Policisté v současné době šetří, zda mají oba případy souvislost,“ uvedla tisková mluvčí ústeckých policistů Iveta Lehká.

Pachatel je podle popisu vysoký přibližně 170 cm, má modré oči, štíhlou postavu. V době přepadení měl na sobě modré rifle a černou bundu, mluvil česky. „Po muži i vozidle je vyhlášeno pátrání, prosíme případné svědky, kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k objasnění případů, aby zavolali na linku 158,“ dodala tisková mluvčí.