O obědy tak v den stávky měli přijít také žáci sopotnické základní školy. „My samozřejmě netvrdíme, že důvody k nespokojenosti neexistují. Jenom nám vadí, že se problém mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem přenáší na děti. Brát si taková rukojmí je z našeho pohledu zcela nesprávné a neomluvitelné,“ říká ředitel sopotnické základní školy Josef Kopecký. V Sopotnici se situace vyřešila díky domluvě mezi obecním úřadem, školou a soukromou jídelnou z Českých Libchav.

Stovka strávníků školy tak o oběd nakonec nepřišla. „Přišlo nám zcela nepřijatelné, jak se k situaci postavila naše mateřská škola, která kvůli svým zájmům ohrozila stravovací návyky jim svěřených dětí. Naopak oceňuji postoj základní školy, která s námi okamžitě hledala řešení. Již koncem minulého týdne jsme tak našli soukromou firmu ze sousedních Českých Libchav, která pro žáky připravila polévku i hlavní jídlo,“ říká starosta obce Jan Antušek.

Oběd v tělocvičně

Obědy se ve středu vydávaly ve školní tělocvičně, která se na tento den proměnila v regulérní jídelnu. Vedle žebřin se tak objevily stoly a lavice, firma dovezla talíře, příbory i nutnou techniku pro uchování teploty připravených porcí. „Za celou školu chci obecnímu úřadu, který s tímto řešením přišel, ale především firmě z Českých Libchav skutečně poděkovat,“ dodává ředitel Josef Kopecký.

(zr)