V rytmu různých žánrů

Žampach – „V rytmu různých žánrů" je podtitul 13. ročníku Letního hudebního festivalu, který v sobotu od 14 hodin uspořádá Domov pod hradem. V přírodním areálu domova vystoupí kapely různých žánrů, například Band-a-Ska, acoustic-alternative seskupení Kieslowski nebo ZakázanÝovoce. Chybět nebude ani doprovodný program a dětský koutek. „Věřím, že každý, kdo se na festival chystá, si najde svůj oblíbený žánr a že opět bude panovat příjemná atmosféra," říká za organizátory Kristýna Hanzelková. (gr)

V muzeu ožijí i stará řemesla

Letohrad – Historická mlátička v akci, kovář při kování koně, mistr sklář při foukání skla, katry v pohybu a mnoho dalšího nabídne Řemeslnická sobota, která se koná v sobotu od 10 do 18 hodin na nádvoří Muzea řemesel. Budou tu i ukázky řemesel, která už nejsou běžně k vidění. „Zajímavé budou historické traktory, které člověk zná už jenom z fotografií a vyprávění svých dědů," upozorňují pořadatelé. Během dne vystoupí Vladimír Hron, tanečnice Irské sestry nebo silák Franta, připraveny budou i aktivity pro děti. (daf)

Kdo nespadne, odnese si cenu

Kunvald – „Určitě k nám zavítejte, na trakaři lávku překonejte a do vody li nespadnete, tak si cenu odnesete!" Touto rýmovanou pozvánkou zvou kunvaldští hasiči na 22. ročník Kunvaldské lávky, který se koná v sobotu od 14 hodin na koupališti. Pestrá podívaná zahrnuje různé soutěže, například hod sudem, pivní štafetu, lávka nad vodou se bude zdolávat na kole i s trakařem. Vítězové obdrží spoustu cen a darů. K dispozici bude i nafukovací hrad, velká trampolína, pořadatelé připravili i pěnu, ve které se budou moci všichni vydovádět a na večer zajistili rockovou kapelu. (daf)